Številni so prepričani, da bi bil. Nad sojenjem v zadevi Balkanski bojevnik so skrajno razočarani, že sami komentarji pod člankom o razsodbi izražajo veliko nezadovoljstvo s slovenskim pravosodjem. Kar nekaj je takih, ki Slovenijo v komentarjih in na družbenih omrežjih imenujejo 'Slovenistan', veliko se jih ne strinja z razsodbo oziroma oprostitvijo večine obtoženih, zaupanje v pravno državo je že skoraj izginilo.
Na Hrvaškem sodišče odločilo, da je Sanader kriv
Drugače pa je na Hrvaškem, kjer so nekdanjega predsednika vlade Sanaderja zaradi vojnega dobičkarstva in prodaje hrvaških interesov obsodili na 10 let zaporne kazni, hkrati pa bo moral vrniti še 3,6 milijona kun oziroma približno pol milijona evrov. Sodba sicer še ni pravnomočna, kar pomeni, da se bo lahko nanjo mogoče pritožiti, a Hrvati so dokazali, da z njihovim pravnim sistemom ni šale.
ZAKON IN RED: Ivo Sanader je zaprosil za ponovno sojenje, tokrat s slovenskimi sodniki.
— Fox News Slovenia (@foxnewsslovenia) November 20, 2012
:D Sanader bi se moral zgledovati po Gotovini in Markaču: že več kot 15 let zelo dobro živita na račun države, celo v tujini. ;))
— Pavla Murekar (@murekar) November 21, 2012
Selmana niso našli ...
V zadevi Balkanski bojevnik so bili obsojeni Sandra Udrih (štiri leta zapora), Dejan Zupan (sedem let), Marko Bublič (osem let) in Anes Selman (deset let). Bublič in Zupan sta že v priporu, tam naj bi bila tudi že Udrihova, medtem ko Selmana policisti še vedno iščejo. Ta je skupaj z obsojenimi, čeprav je sodišče v torek odločilo, da je kriv neupravičenega prometa z mamili in hudodelskega združevanja v Italiji, svobodno odkorakal s sodišča, saj tožilstvo ni zahtevalo pripora.
Balkanski bojevnik nam omogoča vpogled v novo dimenzijo stopnjevanja: štalca, štala, slovensko pravosodje.
— Dejan Flašker (@DeFlasker) November 20, 2012
Balkanski bojevnik, Jankovič, Kangler, Janša....kako ponosen sem na svojo domovino...
— Jackie Dj (@jackiedeejay) November 20, 2012
je sodba v zadevi "Balkanski bojevnik" res razkrila neučinkovitost sodišč? zdi se mi, da gre prej za neučinkovitost tožilstva & policije
— Luka Lisjak (@llisjak) November 21, 2012
"Lopof je gotof!"
Vroče je bilo tudi v Mariboru, kjer so se protestniki zbrali na Rotovškem trgu in nasprotovali izvolitvi župana Franca Kanglerja v državni svet. Na trgu se je zbralo okoli tisoč ljudi, protesti so minili sorazmerno mirno, čez čas se je nekoliko zaostrilo, ko so nekateri posamezniki začeli v mestno hišo metati granitne kocke. Policisti so jih pregnali s solzivcem, prav tako so vzpostavili koridor, prek katerega so Kangler in elektorji varno zapustili zgradbo.
Kangler: Nič ni narobe, če protestirajo
Protest je organizirala skupina "Protest proti Kanglerjevemu vnebovzetju v državni svet", ki je poudarila, da Kangler s svojimi dejanji deluje v nasprotju z interesi Mariborčanov in Mariborčank.
Vabljeni k branju
Poleg že znanega "Gotof je" so protestniki tokrat med drugim vpili še "Lopof je", "Kanglerja poslat sedet, ne pa v državni svet" in "Župan, poberi se iz Maribora!". Kangler, ki je bil v četrtek izključen iz stranke SLS, še vedno mirno odgovarja: "Nič ni narobe, če protestirajo."
Kangler sral ga je že davno, ljudstva to motilo ni, prepovedal je divjati javno, takrat uprli so se vsi! #nočnerime
— DimitrisFotosintezis (@tjablonsky) November 21, 2012
Imamo novo enoto za #fail. 1 Kangler. "A si danes že naredil kakega kanglerja?" Ja, 2!
— Karmen (@karmennovak) November 21, 2012
Francoz ukradel evropsko pomlad
Poleg Kanglerja je Mariborčane razburil tudi nogometni sodnik, Francoz Laurent Duhamel, ki je na tekmi 5. kroga Evropske lige v Atenah med Panathinaikosom in Mariborom v korist gostiteljev dosodil kar dve najstrožji kazni, za nameček je izključil še Aleša Mejača. Že med tekmo se je nad sojenjem na Twitterju usul plaz ogorčenja, oziroma bolje rečeno kletvic, sodu je dno izbila še druga 11-metrovka v korist Grkov. S porazom v grški prestolnici je tako slovenski državni prvak izgubil vse možnosti za evropsko pomlad.
Rodil se je - Marinitsch!
Za konec pa še odzivi na dogajanje okoli poslanca SDS-a Branka Mariniča. Ta naj bi kot študent kranjske fakultete za organizacijske vede leta 2005 na izpit iz nemškega jezika poslal nekoga drugega. Na ustnem izpitu se je pred profesorico Marjeto Ekar pojavila neznana oseba, ki se je poskušala identificirati s ponarejeno študentsko listino. Tožilstvo na kranjskem okrajnem sodišču je Mariniča obdolžilo napeljevanja h kaznivemu dejanju ponarejanja listin, decembra 2010 mu je izreklo pogojno obsodbo štirih mesecev zapora s preizkusno dobo enega leta. Marinič se je pritožil in sodišče je januarja lani sodbo razveljavilo.
Isto okrajno sodišče ga je na petmesečno pogojno kazen s preizkusno dobo enega leta obsodilo še aprila letos. Tudi takrat se je Marinič pritožil, a mu to ni pomagalo, saj je kazen v petek višje sodišče tudi potrdilo. Predsednik DZ-ja Gregor Virant meni, da mora Marinič zdaj takoj odstopiti, v njegovi stranki SDS pričakujejo, da bo vrnil poslanski mandat. Marinič medtem krivdo še vedno zanika.
Nein, nein, Marinitsch nicht, ja Marinič, Ma-ri-0. #nixferštejn
— Bojan Krajnc (@krajncb) November 23, 2012
Marinič: Das ist politische Konstrukt!
— Damir R. (@MrDee25) November 23, 2012
Marinič, če znaš rečt "Kriv sem" v nemščini, ti da sodišče popust.
— Rollo Tomassi (@RolloTomassi_1) November 23, 2012
Nič hudega. Čez 4 leta bo folk že pozabil in bo znova zasedel stolček v perlamentu. #Marinič #Hochdeutsch
— Primož Kovačič (@Primoz_Kovacic) November 23, 2012
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje