V pogovoru za TV Slovenija so dejali, da v zvezi s pismom nekdanje državne sekretarke Andrijane Starina Kosem pričakujejo, da se bo premier Janez Janša odzval na njihovo povabilo na sestanek. Kljub kritičnosti do sedanje vlade morebitne konstruktivne nezaupnice ne podpirajo. Čeprav vlada večine predvolilnih obljub ni izpolnila, mora imeti priložnost, da mandat vodi do konca, uspešnost dela pa bodo pokazale parlamentarne volitve prihodnje leto.
Vodja poslanske skupine SD-ja Milan Potrč meni, da je nekdanji premier in poslanec SD-ja Anton Rop v svoji izjavi o prisluškovanju slovenskemu in hrvaškemu premierju Janši in Ivu Sanaderju samo potrdil, kar je bilo v medijih že objavljeno, glede zahtevanega odstopa pa meni, da je to v koaliciji "postala moda". Mir v Piranskem zalivu je po njegovem mnenju nacionalna stvar, zato Potrč ne ve, zakaj tega ne bi smeli nadzirati. Strinja pa se, da je potrebno ugotoviti, ali je bil nadzor zakonit in kje so dokumenti o opravljenem nadzoru.
"To je preveč sproščeno ravnanje s Sovo kot ustanovo, ki mora delovati v zavetju zakona in pod skrbnim očesom parlamentarnega nadzora," je bil kritičen vodja poslanske skupine LDS -a Jožef Školč. Dodal je, da v tem trenutku ni jasno, "kdo bo potegnil krajšo - Janša ali Rop, zagotovo pa je jasno, da bo zelo kratko potegnil ugled Republike Slovenije, k temu pa sta prispevala oba".
Če Ropove trditve, da sta se Janša in Sanader dogovarjala za incidente v Piranskem zalivu tik pred parlamentarnimi volitvami 2004, držijo, gre za "zelo hude politične posledice, ki bi, seveda, zahtevale od predsednika vlade, da odstopi", je bil mnenja poslanec iz skupine nepovezanih poslancev Matej Lahovnik. Ob tem je poudaril, da bo resničnost navedb najprej treba dokazati.
Po besedah vodje poslanske skupine SNS-a Zmaga Jelinčiča je naloga tajne službe, da obvešča in zbira podatke ter prisluškuje visokim političnim funkcionarjem sosednjih držav, vendar pa je "grozljivo, da bivši premier to pove naglas". Meni, da gre v tem primeru za "veleizdajo", o kateri bi se morali pogovoriti in razčistiti v zaprtih političnih krogih. Sicer pa Jelinčič ne verjame v resničnost Ropovih izjav, saj bi jih v tem primeru uporabil že pred volitvami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje