Kdo so ostali prijavljeni na ponovljeni razpis, ni znano.
Že na lanski razpis za odgovornega urednika uredniško producentske enote Multimedijski center (MMC) so popolne prijave oddali trije kandidati, poleg MMC-jeve novinarke in urednice Ksenje Tratnik in urednice informativnega programa na TV Slovenija Ksenije Koren še kulturnik Dušan Hedl.
Izbranega kandidata bi moral imenovati generalni direktor Radiotelevizije Slovenije Andrej Grah Whatmough na predlog direktorjev Radia Slovenija Mirka Štularja in Televizije Slovenija Uroša Urbanije, ki so od decembra lani vsi vršilci dolžnosti. Zahtevani pogoj za imenovanje je bilo pozitivno mnenje večine programskih delavcev v uredništvu oziroma soglasje programskega sveta RTV Slovenija.
Ksenja Tratnik prejela 93,3-odstotno podporo
Člani uredništva MMC so na septembrskem izrekanju prepričljivo podprli Tratnikovo, ki je dobila 28 glasov oz. 93,3 odstotka vseh, ki so lahko glasovali. Hedl je dobil eno pozitivno mnenje, Korenova pa nobenega, so takrat pojasnili na MMC-ju.
A se Urbanija in Štular nista uspela uskladiti o predlogu, Štular je predlagal Tratnikovo, Urbanija pa Korenovo. Med njima bi Grah Whatmough lahko izbral, a je to videl kot najslabšo možnost. Glede na to se je raje odločil za ponovitev razpisa, ki je bil nato objavljen 26. aprila. Rok za prijavo je bil 12. maj.
V skladu z njim mora kandidat imeti denimo najmanj pet let delovnih izkušenj z referencami o uspešnosti v kulturno-umetniški dejavnosti oziroma v dejavnostih, povezanih z množičnimi občili, poznati mora problematiko RTV-dejavnosti in imeti vodstvene in organizacijske sposobnosti. Obenem ne sme biti funkcionar politične stranke, prav tako ne sme imeti lastniških deležev ali trajnih pogodbenih stikov s poslovnimi partnerji RTV Slovenija.
V. d. vodje MMC je zdaj Anže Ančimer, v. d. urednika uredništva za nove medije pa Igor Pirkovič, ki je bil za urednika tega uredništva imenovan marca lani. Novinarji na zavodu, ki od 23. maja lani stavkajo, so sicer večkrat poudarili nezadovoljstvo z imenovanjem Pirkoviča in med drugim zahtevali njegov odstop.
Slabe razmere na zavodu je aktualna vlada želela urediti z novelo zakona o RTV Slovenija, ki je bila potrjena tudi na referendumu novembra lani. A je ustavno sodišče pri obravnavi pobude za oceno njene ustavnosti februarja do končne odločitve zadržalo izvajanje dela novele. Odtlej je zadevo imelo na mizi že večkrat, uvrščena pa je tudi v predlog dnevnega reda ponedeljkove seje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje