Ljubljanski stanovanjski sklad, ki je v občinski lasti, je namreč podjetju iz Lichtensteina plačal 700 tisoč evrov za svetovanje pri nakupu stanovanj v Ljubljani. Nekdanja direktorica sklada je danes pojasnila, da to ni nič nenavadnega, a odgovori drugih skladov po državi kažejo drugače.
Računsko sodišče, ki je že leta 2006 ugotovilo, da rezultat sklenitve svetovalne in posredniške pogodbe z Liechtensteinskim podjetjem Sebua v višini slabih 700.000 evrov ni bil nikoli objavljen v Uradnem listu, kot to določa zakon.
Podpisnica pogodbe Jožka Hegler v pisnem odgovoru zapiše, da je sklenitev posredniških pogodb povsem običajna praksa, za kar naj bi podjetje iz Liechtensteina tudi najeli, a v pogodbi jasno piše, da gre za svetovalno in posredniško storitev. Doda pa še, da sicer pri drugih nakupih stanovanjski sklad ni imel posrednikov. Zato smo vprašali še ostale stanovanjske sklade, ali poznajo prakso sklepanja takšnih pogodb pri nakupu neprofitnih stanovanj.
Prispevek Tine Hojnik in Mojce Dumančič, Dnevnik
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje