So pa pred kratkim v medresorsko usklajevanje na vlado poslali gradivo s predlogom, da prenesejo pravico upravljanja s stavbo na ministrstvo za javno upravo, pristojno za centralizirano ravnanje s stvarnim premoženjem.
Glede nadaljnje rabe stavbe na Litijski, ki jo je treba temeljito obnoviti, je odprtih več možnosti, vendar ne za uporabo pravosodnih organov, za katere zagotavljajo prostorske pogoje, so na ministrstvu za pravosodje pojasnili za STA. Možnosti so povezane z uporabo drugih državnih organov, ki so prav tako v prostorski stiski.
Pravosodni organi so jasni, da v stavbi ne morejo poslovati. Poleg tega je zadnja analiza prostorske problematike sodišč na območju Ljubljane znova potrdila, da je edina ustrezna rešitev gradnja nove sodne stavbe, s katero bodo zagotovili, da bodo vsa sodišča delovala le na dveh lokacijah, torej na Tavčarjevi v Ljubljani in v novi sodni stavbi.
Predlagali so, da se pravica upravljanja s stavbo prenese na ministrstvo za javno upravo, pristojno za sistem ravnanja s stvarnim premoženjem.
Ministrstvo za pravosodje je stavbo na Litijski kupilo za potrebe sodišč, vendar pred tem ni naročilo preverbe cene stavbe. Za stavbo je odštelo 7,7 milijona evrov, poznejša cenitev pa je pokazala, da je tržna ocenjena vrednost stavbe ob sklenitvi kupoprodajne pogodbe znašala šest milijonov evrov. Opravljenih je bilo več revizij posla, ki so pokazale določene nepravilnosti.
Tako je Računsko sodišče med drugim ugotovilo, da je bilo 6,5 milijona evrov od skupnega zneska zagotovljenih s prerazporeditvijo sredstev iz splošne proračunske rezervacije, čeprav za takšno prerazporeditev ni bilo podlage. Zadevo preiskuje Nacionalni preiskovalni urad.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje