Sodišče je že lani pravnomočno potrdilo, da je bila razrešitev Žvanove z mesta predstojnice kliničnega oddelka za vaskularno nevrologijo in intenzivno nevrološko terapijo na tej kliniki nezakonita.
Tožbo zaradi razrešitve je Žvanova najprej pravnomočno izgubila, a je pozneje vrhovno sodišče zadevo vrnilo v ponovno obravnavo. Nato pa je delovno sodišče ugotovilo, da je Žvanovi pogodba o zaposlitvi na mesto predstojnice prenehala veljati nezakonito.
UKC je moral Žvanovi izplačati razliko v plači, torej položajni dodatek. Kot so takrat pojasnili v UKC-ju, je bilo to nekaj več kot 3800 evrov bruto. Poleg tega ji je moral UKC plačati tudi sodne stroške.
Kot poročata časnika Delo in Slovenske novice, pa je nevrologinja poleg nezakonite razrešitve delodajalcu očitala tudi več drugih ravnanj, ki jih je doživljala kot trpinčenje. Med drugim je kot šikaniranje videla tudi razrešitev z mesta vodje nacionalnega projekta za pomoč ljudem z možgansko kapjo TeleKap, zahtevo nadrejene po javljanju vsake odsotnosti do 20. v mesecu za naslednji mesec in premestitev na mesto sobne zdravnice na paliativni oddelek.
Sodišče je v ločenem postopku po poročanju medijev za večino očitkov ugotovilo, da to ni bilo šikaniranje in trpinčenje, je pa mobing prepoznalo pri nekaterih ravnanjih v času po razrešitvi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje