Voznike zato pozivajo k odgovorni vožnji.

Ker bo po napovedih v ponedeljek zjutraj in dopoldne v notranjosti po nižinah marsikje megla ali nizka oblačnost, opozarjajo, da megla, ki je v tem času pogosta, izredno poslabša vidljivost.

Ko je vidljivost manjša od 50 metrov, je največja dovoljena hitrost 50 kilometrov na uro, so poudarili na agenciji in voznike spomnili na pravilno uporabo zasenčenih žarometov ali meglenk. Uporaba meglenk je dovoljena le, ko je vidljivost manjša od 50 metrov. Njihova uporaba tudi ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo, na primer v koloni vozil, so zapisali v sporočilu za javnost.

Voznike so še opomnili, da ne smejo pozabiti na izklop prednjih in zadnjih meglenk, ko megle ni več. Prav tako morajo izklopiti zadnje meglenke takrat, ko njihovo vozilo dohiti drugo vozilo. Kot so še poudarili, je treba pri slabi vidljivosti vedno povečati varnostno razdaljo, saj je megla pogost vzrok za nalete in verižna trčenja na avtocestah in hitrih cestah.

Na agenciji za varnost prometa pa so na nekatere previdnostne ukrepe spomnili tudi otroke in njihove starše. Na kolesu, skiroju, e-skiroju ali rolkah naj otroci vedno nosijo zaščitno čelado, ki jo sicer na agenciji priporočajo tudi po 18. letu. V mraku, temi, megli in pogojih slabše vidljivosti je treba poleg tega obvezno poskrbeti za svojo vidnost. "Kresnička ali odsevni trak sta po zakonu predpisana obvezna oprema pešca v pogojih slabše vidljivosti ali ponoči, nosimo jih na vidnem mestu, obrnjene proti vozišču," so zapisali.

Pozvali so še, naj bodo otroci v vozilih pravilno nameščeni v otroških sedežih, vsi potniki v vozilu naj bodo pripeti. Vozniki naj hitrost prilagajajo razmeram, v promet se podajo trezni, uporaba mobilnega telefona pa naj počaka na konec poti. "V primeru zastojev vselej ustvarite reševalni pas, ne čakajte na zvok intervencijskih siren," so še dodali.