Po pogovoru z njimi se je strinjal, da je treba tistim, ki potrebujejo pomoč, pomagati takoj, in se zavezal, da se bo potrudil skupaj z njimi poiskati nekatere rešitve, so iz Pahorjevega urada sporočili po dogodku.

Pahor je pred sprejemom namreč na pogovor sprejel predstavnice in predstavnike Nacionalnega foruma humanitarnih organizacij Slovenije. Kot so sporočili iz predsednikovega urada, so se pogovora udeležili predsednica foruma Nataša Sorko ter člani upravnega odbora foruma Breda Krašna iz Zveze prijateljev mladine Slovenije, Amalija Klopčič iz Društva Altra in Milan Čuček iz Združenja bolnikov s cerebrovaskularno boleznijo Slovenije.

Sogovorniki so predsednika republike seznanili s ključnimi težavami, s katerimi se spopadajo. Humanitarne, invalidske in športne organizacije so zaskrbljene nad predlaganimi spremembami sistema financiranja organizacij, ki je predviden v predlogu novele zakona o igrah na srečo in je v fazi sprejemanja, so zapisali v sporočilu za javnost urada.

V nadaljevanju so posebno pozornost namenili duševnim stiskam otrok in energetski revščini, ki ni prisotna le med starejšimi in invalidnimi osebami, temveč tudi med družinami z majhnimi otroki in enostarševskimi družinami. "Predsednik republike se je strinjal, da je treba tistim, ki potrebujejo pomoč, pomagati takoj. V okviru svojih pristojnosti in zmožnosti se bo potrudil skupaj z njimi poiskati rešitve za najbolj pereče težave," so navedli v sporočilu.

Dodali so, da se je na sprejemu Pahor tudi zahvalil vsem prostovoljcem in humanitarnim organizacijam za njihov nenadomestljiv prispevek k temu, da številnim ljudem omogočajo bolj vključujoče življenje, kot bi ga imeli sicer. "Ljudje smo hvaležni za vaše delo," je ugotovil in dodal, da so humanitarne organizacije tiste, ki vračajo upanje v solidarno družbo.

Pahor se je dotaknil tudi razmer, ki spremljajo epidemijo covida-19. Dejal je, da bo zelo pomembno, kako bomo končali to epidemijo: "Občutek solidarnosti mora ostati. To je najpomembnejše elementarno vezivno tkivo vključujoče družbe," je navedel in dodal, da moramo to krizo končati z občutkom, da smo jo premagali skupaj.

Sork pa se je zahvalila Pahorju, da jim je prisluhnil. V svojem nagovoru se je ozrla na čas zadnjih dveh let, ki je od humanitarnih organizacij terjal bistveno spremembo delovanja. Prepričana je, da se jim je uspelo prilagoditi novi dinamiki dela in ustrezno nasloviti drugačne, poglobljene potrebe uporabnikov, ki zahtevajo večjo strokovno usposobljenost strokovnih delavcev. "V takih spremenjenih okoliščinah se je še bolj pokazalo, kako dragoceno in potrebno je delo humanitarnih organizacij," so njene besede povzeli v sporočilu za javnost.