Zdaj pričakujejo poziv ministrstva k vključitvi v pripravo tega dokumenta.

Urad vlade za komuniciranje (Ukom) je pred kratkim na očitke Mladinskega sveta Slovenije (MSS), da vlada ne spoštuje lastnih zavez glede mladinskih vprašanj, med naštevanjem, kaj je vlada v skrbi za mlade storila po posameznih resorjih, za STA navedel, da so se predstavniki ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti večkrat sešli s predstavniki ŠOS-a in sindikatom Mladi plus tudi v povezavi s strategijo odprave prekarnosti.

"Študentska organizacija Slovenije je bila o pripravi izhodišč za pripravo strategije za odpravo prekarnosti obveščena iz medijev. Na podlagi medijskega poročanja so pristojno ministrstvo zaprosili za posredovanje izhodišč, ki so jih tudi prejeli," so zapisali v sporočilu za javnost.

Glede na to, da izhodišča obravnavajo pomen socialnega dialoga in sodelovanja deležnikov pri pripravi strategije, pa tudi področje študentskega dela, je ŠOS ministrstvo pozval k vključitvi v skupino za pripravo strategije. Kot so pojasnili, zakon o skupnosti študentov namreč državnim organom nalaga zagotavljanje sodelovanja predstavnikov ŠOS-a pri obravnavi vseh zadev, ki urejajo vprašanja ekonomske in socialne varnosti študentov.

Od ministrstva pa so prejeli odgovor, da bodo "pri oblikovanju ukrepov na podlagi strategije ključni tudi informiranost in vključenost širše javnosti ter dialog med vsemi deležniki. V proces pisanja in sprejemanja strategije bodo vključeni socialni partnerji, predstavniki stroke in civilne družbe."

"S predstavniki ministrstva se na navedeno temo žal še nismo srečali, kljub našemu pozivu pa pristojno ministrstvo ne izkazuje interesa, da bi ŠOS v pripravo strategije tudi vključili," v sporočilu povzemajo besede predsednika ŠOS-a Luke Mihaliča. Kljub temu pa v ŠOS-u, kot pravi, še vedno pričakujejo, da bodo vključeni v delovno skupino, še posebej če pristojno ministrstvo to z javnostjo že komunicira.