Premier in predsednica republike sta se namreč v preteklem obdobju večkrat razhajala pri določenih stališčih. Nataša Pirc Musar je v sobotnem intervjuju za N1 denimo dejala, da bi moral Robert Golob, če Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) ugotovi kršitev integritete glede domnevnega izvajanja pritiskov na nekdanjo notranjo ministrico Tatjano Bobnar in druge na ministrstvu, odstopiti. Ni pa na njej, da ga pozove k odstopu, je dodala.
V Gibanju Svoboda so v soboto ocenili, da je predsednica republike s to izjavo politično posegla v potekajoč pravni postopek pred KPK-jem.
Pirc Musar je novembra lani za STA dejala tudi, da je nekaj napetosti med institucijama predsednice republike in predsednika vlade po tem, ko je Bobnar pričala pred preiskovalno komisijo DZ-ja, ki preiskuje domnevno vpletanje politike v policijo.
Na različnih bregovih sta se znašla tudi ob postopku napotitve posebne misije oziroma vladnem imenovanju odposlanca Slovenije za članstvo v Varnostnem svetu ZN-a Samuela Žbogarja. Predsednica je odločitev vlade takrat ocenila za nenavadno. "Za vse drugo boste morali vprašati predsednika vlade," je dejala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje