Na MZZ-ju informacije z Razkrižja še preverjajo in pravijo, da bo do protestne note v tem primeru težko prišlo. Minister Rupel je v tujini, problematika s Hrvaško pa zahteva obravnavo na najvišji ravni, so za MMC povedali na ministrstvu.
Strožjega varovanja meje ob vstopu v schengenski sporazum prebivalci na severovzhodu Slovenije niso sprejeli z navdušenjem, ampak kot ukrepe, ki jih narekujeta tako evropska kot državna zakonodaja, je pojasnil župan občine Razkrižje Stanko Ivanušič.
Ivanušič: Schengna ne bomo proslavljali
Župan je še povedal, da ne vidijo nobenega razloga, da bi vstop v schengen kakor koli proslavljali. Nam je, kljub ne najboljšim odnosom med Slovenijo in Hrvaško na državni ravni, vendarle veliko do tega, da je življenje ob meji čim bolj normalno in da tudi obmejnega prebivalstva v celoti ne loči niti schengenska meja, je dejal Ivanušič.
Vse kar je ostalo, so mediji
Dogajanje na Razkrižju v sredo, ko so hrvaški geodeti zakoličili parcelo slovenske družine za gradnjo novega hrvaškega mejnega prehoda, med prebivalci še vedno buri duhove. Tako želi Hrvaška še pred uveljavitvijo novega schengenskega mejnega režima preseliti svoj del meddržavnega mejnega prehoda Razkrižje-Banfi v bližino naše države. Zaradi neodziva ministrstva na zunanje zadeve oškodovanim prebivalcem razen medijskega nastopa in na ta način predstavitve problematike širni Sloveniji, kot sami pravijo, ne preostane nič drugega.
R. B.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje