Nesojena sodna stavba na Litijski v Ljubljani še naprej klavrno propada. Foto: BoBo/Igor Kupljenik
Nesojena sodna stavba na Litijski v Ljubljani še naprej klavrno propada. Foto: BoBo/Igor Kupljenik

Medtem ko nesojena sodna stavba na Litijski v Ljubljani še naprej klavrno propada, dokument, ki ga je pridobila TV Slovenija, razkriva, da so na ministrstvu za pravosodje 8. maja letos sprejeli spremembo načrta dela službe za notranjo revizijo in med medrevizijske preglede dodali nakup nepremičnine na Litijski. Dokument je pripravila revizorka Suzana Hötzl, podpisala pa ga je ministrica Andreja Katič.

"Revizijo naj bi v sredini decembra 2023, še preden je bil objekt na Litijski kupljen, naročil takratni generalni sekretar Uroš Gojkovič. Revizija, tako piše tudi v revizijskem poročilu, se je začela 8. januarja. Seveda ko je bilo podano, da se uvrsti tudi med vse druge naloge revizijske službe, je bilo to tudi notri dodano. Gre za organizacijo dela revizijske službe," je povedala Katič.

Urad za nadzor proračuna, ki sodi pod ministrstvo za finance, je sicer v pregledu revizije že pred časom ugotovil nekatere nepravilnosti. Pod revizijsko poročilo se je podpisala revizorka Suzana Hötzl.

Poročilo pa je precej obremenilo finančnega ministra, nekdanjo pravosodno ministrico in predsednika vlade, ker naj bi nezakonito prerazporedili šest milijonov in pol evrov za nakup propadajoče stavbe na Litijski.

Omenjena revizorka Hötzl je pred dnevi dobila pisno opozorilo pred odpovedjo zaposlitve iz krivdnih razlogov.

"Notranja revizorka je v pomoč predstojniku, da nadzira delovanje sodelavk in sodelavcev, ali delajo skladno s predpisi in standardi. Zagotovo se to pričakuje tudi od nje. Ne bom komentirala vsebine, gre preprosto za spoštovanje delovnih razmerij," je pojasnila Katič.

To je dodaten in nadaljnji nedopustni pritisk, ki ima znake mobinga, pa pravi revizorkin odvetnik. Pa tudi, da ni res, da revizorka ni pripravila poročila o nepravilnostih, ki bi ga morala posredovati uradu za nadzor proračuna. Nasprotno, pravi odvetnik. Revizorka se je na osnutek odzvala s pripombami, spisanimi na kar 30 straneh, a jih urad ni upošteval.

Afera s sodno stavbo dobiva nove razsežnosti, revizorka dobila opozorilo pred odpovedjo