Ponudbe, ki bi pomenila izpolnitev stavkovnih zahtev, sploh nismo prejeli, je ob koncu pogajanj z ministrom za javno upravo dejala Roblekova. Prejeli smo nekaj dodatnega, kar pa ni imelo zveze s stavkovnimi zahtevami, je še pojasnila.
Kot je še poudarila, so stavkovne zahteve jasne, temeljijo pa na odločbi ustavnega sodišča, v kateri je to jasno zapisalo, da je treba med sabo primerjati samo primerljive funkcije, torej treh vej oblasti, ne pa tudi drugih javnih uslužbencev.
Minister Virant pa je povedal, da je to njegova zadnja ponudba in da pričakuje, da bo vlada stala za njim. Kot je dejal, vlada ne bo predlagala spremembe zakona, ki bi pomenila povišanje plačnih razredov za sodnike.
Do višjih plač po drugi poti
"Vztrajamo na tem, da se lahko plače sodnikov povišajo iz naslova delovne uspešnosti in povečanega obsega dela in da bi vnesli nekaj več fleksibilnosti pri plačevanju okrajnih in okrožnih sodnikov na začetku kariere," je še povedal minister Virant.
Virant vztraja pri ponudbi 6 milijonov evrov, kolikor je bilo sodnikom v letošnjem proračunu namenjenih za nagrajevanje delovne uspešnosti in dodatnih obremenitev. Sodniki še zdaj vztrajajo pri ureditvi plač v zakonu o sodniški službi in primerljivih plačah s poslanci in z ministri, šele nato so se pripravljeni pogovarjati o dodatnem plačilu za dodatno delo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje