"Revizijsko poročilo je, pod krinko upoštevanja strokovnih finančnih standardov, primer političnega in pristranskega pristopa, ki s strokovnostjo nima veliko opraviti in ki se je v času svetovne gospodarske krize osredotočilo le na iskanje slabih plati obstoječega medijskega razpisa in ne njegovih pozitivnih učinkov vzpodbud neodvisnemu medijskemu sektorju ter ustvarjanju programskih vsebin," največja opozicijska stranka navaja v sporočilu za javnost.
"Poročilo daje napačno informacijo"
Po njihovem mnenju poročilo sodišča, ki ga vodi Igor Šoltes, javnosti daje napačno informacijo, da je državno sofinanciranje medijev uvedla nekdanja vlada Janeza Janše v letu 2006, čeprav se je državno medijsko sofinanciranje, tako pravijo v SDS-u, izvajalo že na podlagi zakona o medijih, ki je bil sprejet leta 2001.
"Vlada Janeza Janše je z novelo zakona o medijih leta 2006 izboljšala državno sofinanciranje medijev in odpravila mnoge pomanjkljivosti v dotedanjem sistemu sofinanciranja. Določila je cilje doseganja pluralnosti in demokratičnosti v medijih, merila in kriterije za ocenjevanje projektov, sredstva za programe posebnega pomena, pogoje za člane strokovne komisije, raziskave in evalvacije kot podlage za ocenjevanje itd. Ni pa prejšnja vlada uvedla državnega sofinanciranja medijev," trdijo.
"Prezrta pojasnila Vaska Simonitija"
SDS jezi tudi, da je revizijsko poročilo skoraj v celoti prezrlo izčrpna pojasnila oziroma ugovore nekdanjega ministra za kulturo Vaska Simonitija, "do katerih bi se po zakonu moralo argumentirano opredeliti". "Zaradi takšnega nezakonitega in nedemokratičnega ravnanja je danes javnost prikrajšana, da si ustvari lastno in popolno oceno glede državnega sofinanciranja medijev v Republiki Sloveniji, s primerjanjem tudi pozitivnih učinkov njihovega sofinanciranja," pravijo.
Spomnimo, da je Računsko sodišče revidiralo sofinanciranje medijev, ki ga je ministrstvo za kulturo izvajalo od 1. 1. 2006 do 8. 1. 2009, in ugotovilo, da sofinanciranje ni bilo načrtno.
M. N.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje