Ob tem opozarjajo, da zakon o kazenskem postopku v skrajšanem kazenskem postopku, ki se vodi pred tem sodiščem, ne pozna instituta pravnomočnosti obtožnega predloga. Prav tako ne predvideva možnosti, da bi obdolženec zoper obtožni predlog odgovoril drugače kot z zagovorom, ki ga poda na glavni obravnavi, so še pojasnili na okrajnem sodišču v Ljubljani.
Kot je znano, je skupina tožilcev za pregon organiziranega kriminala v zvezi s podpisano pogodbo za nakup finskih osemkolesnikov za Slovensko vojsko obtožni predlog zoper nekdanjega obrambnega ministra Karla Erjavca in nekdanjega načelnika Generalštaba SV-ja Albina Gutmana zaradi kaznivega dejanja nevestnega dela v službi vložila decembra lani.
Je Erjavcu v zvezi z afero Patria pisalo tudi tožilstvo?
Erjavec je januarja letos potrdil, da je od sodišča prejel obtožni predlog v povezavi s podpisom pogodbe o nakupu patrij, a podvomil, da je bil obtožni predlog podan skladno z zakonom, ker zraven ni bilo podano vabilo na glavno obravnavo. Poleg tega naj bi prejel tudi pošto z vrhovnega državnega tožilstva, kar pa so v tožilstvu zanikali.
Na okrajnem sodišču so sicer že v četrtek potrdili prejem obtožnega predloga vrhovnega državnega tožilstva zoper več oseb v zadevi Patria. Po poročanju medijev naj bi bila obtožnica vložena zoper pet oseb, bremenila pa naj bi jih zlorabe uradnega položaja, napeljevanja h kaznivemu dejanju in nezakonitega sprejemanja daril. Vložitev neposredne obtožnice pomeni, da preiskave ne bo, temveč se bo začelo sojenje, če bo obtožnica pravnomočna.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje