Foto:
Foto:
Predsednik DZ-ja Borut Pahor išče rešitve za boljšo delovno atmosfero v parlamentu.

Poslovni direktor družbe Gregor Golobič je dejal, da so izrazito razvojno naravnano podjetje, ki nima opravka s koruptivno povezavo med politiko in gospodarstvom.

"Nekatera podjetja, ki bi želela konkurirati Ultri, se povezujejo z mediji in nekaterimi opozicijskimi strankami, s širjenjem neresnic pa skušajo oslabiti konkurenco in pridobiti posle," je dodal. Ponovil je tudi, da Ultra ne sodeluje z 21 državnimi podjetji, kot trdi opozicija, ampak le s šestimi.

LDS: Obtožbe SDS-a predvolilni šov
Bogdan Biščak meni, da bi morali v SDS-u morebitne dokaze za obtožbe, ki so jih nanizali na izredni sejI DZ-ja, predati organom pregona. Izvršni direktor LDS-a je dejal, da obravnava tovrstnih primerov v DZ-ju ni reševanje primerov korupcije, ampak politični šov. Takšno obnašanje je po mnenju Biščka edino orožje, ki je opoziciji ostalo v predvolilni bitki.

Podpredsednik stranke Slavko Gaber pa je dejal, da je bilo na seji slišati le veliko polresnic, prodajanja megle in laži. Vajeni smo že, da o nas lahko govorijo vse, kar jim pade na um, ko pa jim dokažeš nasprotno, preprosto zamenjajo temo, je dodal Gaber.

Pahor odgovarja na očitke
Potem ko je opozicija v četrtek protestno zapustila razpravo o dveh točkah dnevnega reda izredne seje, je predsednik DZ-ja Borut Pahor v izjavi za javnost odgovoril na nekatere očitke glede omejitev časa za razpravo.

Po njegovih besedah je bila odločitev o omejitvi razprave na izredni seji sprejeta v skladu s poslovnikom, a bi lahko bila sprejeta tudi drugačna odločitev. "Ni bila neregularna, lahko pa bi bila drugačna in o teh stvareh se nameravam posvetovati z vodji poslanskih skupin." Dodal je tudi, da so vse teme lahko legitimne, dogovoriti pa se je treba za način, ki bo odpravil vtis, da o kakšnih stvareh ni mogoče govoriti, da se komu jemlje beseda ali se ne prisluhne argumentom. Seveda pa mora tudi druga stran spoštovati poslovnik, ki določa omejitve.


SMS-anketa: Se strinjate z očitki opozicije o korupciji?
1-Da. 2-Ne. 3-Ne vem. Pošljite SMS: TVS št.odg. na 2929. Podrobnosti in izid glasovanja na teletekstu, stran 731.

Kelemina se ne strinja z odločitvijo poslancev
DZ je med drugim zavrnil poročilo preiskovalne komisije, ki je ugotavljala odgovornost pri prodaji in nakupu električne energije. Parlamentarna večina je zavrnila vse sklepe, ki jih je predlagala komisija pod vodstvom poslanca SDS-a Branka Kelemine. Ta je Borutu Pahorju pisno izrazil nestrinjanje s tako odločitvijo, saj lahko po njegovem mnenju parlamentarno preiskavo razširijo le v primeru, če temu ne nasprotuje predlagatelj zahteve. Kelemina je še napovedal, da bo komisija v nadaljevanju dela kot pričo zaslišala tudi premiera Antona Ropa.