Kot so zapisali na Twitterju, so zgroženi nad fotografijo bangladeških iskalcev dela, ki so jih, kot je pred tem navedla stranka Levica, posedli na tla ter jim kot nekakšni živini okrog vratu obesili liste z osebnimi podatki. Po navedbah medijev naj bi bilo v tovrstno početje domnevno vpleteno tudi slovensko avtoprevozniško podjetje.
Državni sekretar na ministrstvu za delo Simon Maljevac je v oddaji Svet na Kanalu A pojasnil, da ministrstvo v konkretnem primeru ne more ukrepati, ker se je zgodil v tujini. Po njegovem prepričanju pa morajo ministrstvo in tudi preostale institucije vzeti pod konkretnejši nadzor podjetja, ki imajo tovrstne prakse.
Delavska svetovalnica je prejšnji teden s pomočjo medijev razkrila hude kršitve pravic delavcev v podjetjih Marinblu in Selea iz Kozine, ki sta v lasti družine nekdanjega državnega sekretarja Borisa Šuštarja. Odgovorni v podjetjih so sicer kršitve zanikali.
V četrtek sta bili podjetji deležni več inšpekcijskih nadzorov. Inšpektorji s področja delovnih razmerij ter varnosti in zdravja pri delu so že ugotovili, da tuji posrednik delovne sile, s katerim sodelujeta, ni vpisan v register agencij za posredovanje delovne sile, zato so jima prepovedali opravljanje dela s temi delavci. Podjetjema so izrekli tudi prepoved opravljanja dela pri nekaterih strojih do pridobitve ustreznih dokazil o varnosti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje