Kot je poročala TV Slovenija, se je zasedanja glavnega odbora udeležilo 180 članov stranke. Za opozicijske sedeže je glasovalo kar 92 članov odbora, medtem ko jih je bilo za koalicijo 63.
Mnenja o koaliciji so tudi po seji ostala deljena. Franc Zagožen je tako za Odmeve dejal, da mu izid glasovanja ni všeč, da pa se tudi sam ne bi za vsako ceno zavzemal za sodelovanje z levim trojčkom. Franc Bogovič, ki je tudi župan Krškega, je na drugi strani glasoval za vstop v opozicijo. Kot je dejal, je tako pot SLS-u narekovalo tudi sporočilo volitev.
Šrot: V opoziciji bomo hodili po svoji poti
Prvak SLS-a Bojan Šrot je za TV Slovenija pojasnil, da je bil glavni argument za tak izid glasovanja mnenje, da je bila stranka že dovolj dolgo v koaliciji in da je zdaj čas, da presedla v opozicijo. Sam se je zavzemal za to, da bi SLS kljub temu sodeloval v pogovorih z levim trojčkom. Prepričan je namreč, da bi tako, in sicer ne glede na to, ali bi se odločili za koalicijo ali opozicijo, dosegli realizacijo kakšne stvari iz njihovega programa.
Na vprašanje, kako gleda na delovanje SLS-a v opoziciji, kjer ima svoje stolčke tudi močan SDS, je odgovoril, da bo njihova stranka hodila po svoji poti, "ne glede na to, kdo bo v opoziciji". Obetamo pa si dobro sodelovanje z vsemi strankami - tudi zunajparlamentarnimi," je dodal. Kaj bo s koalicijo s stranko mladih, ki si je želela sodelovanja v levosredinski vladi, glavni odbor ni dorekel.
Šrot ostaja na čelu SLS-a
Člani odbora pa niso razpravljali le o koaliciji - opoziciji, temveč med drugim tudi o (ne)zaupnici svojemu predsedniku Šrotu. Da naj obdrži funkcijo, je menilo več kot 90 odstotkov članov glavnega odbora. "To je visoka podpora. Ostajam predsednik, delo pa bom opravljal po svojih najboljših močeh."
Oman in Šrot naklonjena koaliciji
Spomniti velja, da so so bili v stranki glede vstopa v koalicijo izjemno deljeni. Proti so bili člani Narodne zveze pri SLS-u, kot je znano, pa sta takšno stališče zavzemala tudi Jakob Presečnik in Radovan Žerjav (oba sta izvoljena v prihodnji sklic parlamenta).
Na nasprotnem bregu sta pri tej temi stala prvi predsednik Slovenske kmečke zveze (predhodnice SLS-a) Ivan Oman, ki je izrazil prepričanje, da bi bil čas, ko bi bil SLS v opoziciji, za kmetstvo izgubljen. Tudi predsednik stranke Bojan Šrot je pokazal naklonjenost koaliciji, saj je pred dnevi dejal: "SLS-u bolj odgovarja vloga graditi, kot pa rušiti, kar je običajno naloga opozicije."
M. N.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje