Predsedstvo je sporočilo, da se besedilo sporazuma v veliki meri sklada s politiko konstruktivne opozicije, ki jo SNS izvaja ves čas svoje parlamentarne udeležbe. So pa k sporazumu predlagali tudi nekatere spremembe.
Poudarili so tudi, da pristop k sporazumu ne pomeni vnaprejšnjega soglasja h kateremu koli predlogu vladne koalicije, niti prevzemanja odgovornosti za njene odločitve. Pomeni le, da bodo pri pripravi reform sodelovali že v začetni fazi zakonodajnega postopka, ko se rešitve šele oblikujejo in usklajujejo.
Peče ni navdušen
Največ pripomb na pristop k partnerstvu je že pred časom izrazil podpredsednik SNS-a Sašo Peče. Tudi tokrat je odločitev predsedstva obžaloval, kljub temu pa je dodal, da je v razpravi slišal kar nekaj dobrih argumentov za sodelovanje pri Janševih reformah.
Sodeloval bo tudi NSi
Za sodelovanje v partnerstvu se je odločil tudi izvršilni odbor NSi-ja, čeprav je bila stranka do posebnega sporazuma sprva zadržana. Končna različica pa se jim zdi sprejemljiva, zato do podpisa nimajo nobenih zadržkov več.
Okvir gospodarskih in socialnih reform, ki ga je lani sprejela vlada, je po mnenju predsednika stranke Andreja Bajuka za NSi konkretizacija koalicijske pogodbe, tako stranka glede reform nima nobenih dilem. Zagotoviti pa je potrebno kar najširšo javno razpravo in politično soglasje za njihovo izvedbo, dodaja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje