Po podatkih Dela gre za odpoved učiteljici, ki je samotestiranje zavračala z navedbami, da gre za poseg v nedotakljivost telesa in ker po njenem mnenju za zahtevano obvezno testiranje ni obstajala utemeljena zakonska podlaga.
Delovno sodišče naj bi razsodilo zakonitost tudi odpovedi delovnega razmerja zaradi odvračanja samotestiranja tudi v primeru vzgojiteljice, a po poročanju Dela sodba še ni pravnomočna. Tudi v tem primeru so bili razlogi za zavračanje samotestiranja podobni.
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport sicer ne zbira podatkov o podanih odpovedih delovnega razmerja po šolah, saj so delodajalci zaposlenih v šolah ravnatelji. "Če šola kot tožena stranka zaprosi sodišče, da obvesti o pravdi tudi Republiko Slovenijo, potem ministrstvo sodeluje v postopku prek pristojnega državnega odvetništva kot stranski interevenient na strani šole," so zapisali za STA.
Samotestiranje v šolah od 21. februarja sicer za učence, dijake in zaposlene ni več obvezno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje