Po mnenju sodišča iz besed predsednika vlade Janeza Janše - med drugim je dejal, da je Ninamedia "nekakšna hišna služba Gregorja Golobiča" in da socialni demokrati "sami svoji Ninamedii seveda ne verjamejo" -, objavljenih v Večeru, ni razviden namen zaničevanja.
Ninamedia in Zdolšek: Janša je obrekoval
Kot sta v zasebni tožbi zoper premierja zapisala Ninamedia in njen odvetnik Stojan Zdolšek, naj bi bil Janša v intervjuju do agencije žaljiv, ko je izrazil svoje mnenje o verodostojnosti njenih javnomnenjskih raziskav, s tem pa naj bi storil kaznivo dejanje obrekovanja.
Sodišče je v obrazložitvi sodbe zapisalo, da kaznivo dejanje posega v čast in dobro ime stori tisti, ki mu v izjavah ne gre za to, da bi s svojimi drugačnimi pogledi seznanil javnost, ampak predvsem za to, da bi z negativnimi vrednostnimi sodbami nekoga žalil oz. imel namen zaničevanja.
Sodišče: Premier je le izrazil mnenje
Kot je ocenilo sodišče, iz Janševih izjav za Večer takšen namen ni razviden, zato se je odločilo, da tožbe Ninamedie zoper predsednika vlade ne bo dopustilo in je postopek ustavilo. Poleg tega je senat menil, da je Janša le izrazil mnenje, da se na javnomnenjske raziskave ne gre zanašati.
Ninamedia se je že pritožila na razsodbo
Direktor Ninamedie Nikola Damjanić je v odzivu na odločitev sodišča dejal, da razsodbo težko komentira, saj "ni pravni strokovnjak". Se mu pa "zdi, da se je sodišče zadeve lotilo nekoliko površno". V javnomnenjski agenciji so se sicer na razsodbo okrožnega sodišča že pritožili.
Zidar Klemenčič: Odločitev sodišča pričakovana
Zagovornica Janeza Janše Nina Zidar Klemenčič pa je zatrdila, da je bila odločitev sodišča pričakovana. Prepričana je, da je bila tožba že v osnovi nesmiselna in brez podlage, "prav tako pa je bila slabo utemeljena".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje