Evropski poslanec in predsednik LDS-a je dejal, da je v tej bitki Gorenjska dokazala, da ni del nemškega rajha. Kacin je v svojem govoru poudaril pomen partizanov, obenem pa se ni mogel izogniti kritiki sedanje vlade. Dejal je, da ga ne more prepričati, da so državo branili domobranci.
Dodal je še, da z obtoževanjem opozicije ni mogoče do zaupanja, ne soglasja in ne skupne ter enotne državne zunanje politike.
Slovesnosti, ki jo je pripravila Zveza združenj borcev in udeležencev NOB-ja Slovenije, so se udeležili tudi minister za obrambo Karel Erjavec, minister za promet Janez Božič in predsednik državnega sveta Janez Sušnik. Na slovesnost je prišel tudi nekdanji predsednik države Milan Kučan.
V spomin na bitko z okupatorji, v kateri je padlo devet borcev Cankarjevega bataljona, po bitki pa je bilo v divjanju okupatorja pobitih 41 vaščanov, je potekalo tudi več tradicionalnih pohodov v sklopu prireditev Po poteh partizanske Jelovice. Tako je večina udeležencev proslave, ki se jih v Dražgošah kljub snežnim razmeram zbralo več tisoč, na prireditev prišla peš.
Spomin na Pohorski bataljon
Ob 63. obletnici poslednje bitke Pohorskega bataljona pa so se ob spomeniku pri Treh žebljih na Osankarici poklonili spominu na 69 padlih borcev in bork, ki so jih v silovitem spopadu ubili nemški vojaki.
Že v soboto je v Slovenski Bistrici potekala slovesna akademija, na kateri je tamkajšnji župan Žarko Furman poudaril, da Slovenci ne bi smeli pozabiti borcev, ki so padli za dostojnejši svet.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje