Po mnenju tiskovnega predstavnika srbskega tožilstva Bruna Vekariča bi primer lahko raziskalo tudi Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije, vendar pa ta po besedah tiskovnega predstavnika Carle Del Ponte, Antona Nikiforova, nima več mandata za nove preiskave.
Nikiforov je dodal, da bi morala primer prevzeti domača sodišča, če se na posnetku jasno vidi vojake v uniformah z dvignjenimi rokami in belo zastavo kot simbol predaje in če je videti, da so bili umorjeni, saj bi tako šlo za kršitev mednarodnih konvencij o običajih vojskovanja.
Sodišče v Haagu posnetka avstrijske televizije ORF ni nikoli dobilo, je pa Helsinški monitor Slovenije Haaško sodišče na dogodek opozoril že leta 2004, vendar je bilo takrat prepozno za vložitev obrožnice.
Predsednica Helsinškega monitorja Slovenije Neva Miklavčič Predan pa je za časopis Danas povedala, da za umor treh pripadnokov JLA-ja pri Holmcu obstajajo priče, s katerimi se je sama že pogovarjala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje