Po mnenju njihovega odvetnika je to vse, kar lahko kupci, dokler ne bo znana višina vseh terjatev, naredijo. Za kupce, ki so stanovanje že v celoti izplačali pa skoraj ni nevarnosti, da bi se njihovo stanovanje vključilo v stečajno maso.
Pomembno vlogo pri vsej zadevi bo imela tudi razsodba višjega sodišča v Ljubljani glede pritožbe lastnika družbe Boruta Rezarja zoper stečajni postopek. Ta naj bi bila znana v nekaj tednih. Možnost, da sodišče ustavi stečajni postopek, sicer obstaja, vendar pa bi v tem primeru verjetno prav kmalu prišlo do ponovne zahteve po stečaju od drugega upnika.
Je tudi župan odgovoren za nastali položaj?
Nekateri kupci nepremičnin v Zbiljskem gaju so prepričani, da so za nastale razmere krivi tudi medvoški župan, ki je gradnjo odobril, Abanka, ki je podjetju odobrila posojilo, in nekateri politiki, ki so položili temeljni kamen doma za ostarele, ki ga je v Zbiljskem gaju prav tako gradil Mebles. Nekateri menijo tudi, da stečajna upraviteljica postopka stečaja ne vodi pravilno. Naredila naj bi namreč marsikatero napako, med njimi npr. imenovanje začasnega upniškega odbora, kar po njihovem mnenju ne bi bilo potrebno, saj se upniški odbor navadno imenuje na prvem naroku za preizkus terjatev, ki je napovedan sredi oktobra.
Kot je znano, je družba Mebles začela graditi naselje Zbiljski gaj leta 2000. V naselju naj bi stal Dom starejših občanov, enodružinske hiše in varovana stanovanja. Gradnja je bila ustavljena po stečaju družbe.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje