Romana Tomc bo na sekretarsko mesto prišla z mesta direktorice direktorata za delovna razmerja in pravice iz dela na ministrstvu za delo.
Zdaj že nekdanji državni sekretar Marko Štrovs je pred dnevi razburil javnost z izjavo, da "je vse, kar ogroža upokojence, Matilda". Ogorčenje in poziv k odstopu z mesta državnega sekretarja na ministrstvu za delo so takoj izrazili v Zvezi društev upokojencev, za njegov odstop pa so se izrekli tudi nekateri ministri.
Ministrica za delo Marjeta Cotman je dejala, da Štrovsova izjava ni bila primerna, vendar je poudarila, da je na področju pokojninskega zavarovanja veliko naredil za dobro upokojencev. Sama ga prav zaradi njegovega strokovnega dela ni nameravala razrešiti. V sredo pa je sam Štrovs ministrico obvestil, da odstopa s svojega mesta.
Minister za finance Andrej Bajuk obžaluje Štrovsovo razrešitev. Izjava, ki jo je dal državni sekrekar, ni v skladu s tem, kar on dejansko je, niti ni v skladu z njegovo življenjsko potjo in strokovnostjo, meni Bajuk. Štrovsa je škoda, saj "Slovenija takšne ljudi potrebuje", je še dejal minister.
V DeSUS-u bi za Štrovsa našli zamenjavo
Na razrešitev so se že odzvali v DeSUS-u, kjer jo značujejo za potezo, ki je skladna z najvišjimi demokratičnimi standardi. Glede novega državnega sekretarja pa je vodja poslanske skupine Franc Žnidaršič dejal, da bi bilo povsem naravno, če bi ga ponudili DeSUS-u.
Lipa pričakuje spremembo vladne politike
V poslanski skupini Lipa menijo, da je bila odločitev predsednika vlade zaradi skrajno žaljivih besed in neustreznega opravičila odgovorne osebe več kot pričakovana. Zapisali so še, da pričakujejo, da odstavitev državnega sekretarja pomeni tudi spremembo vladne politike na tako občutljivem področju, kot je sociala.
Potrč: Poteze ni za hvaliti, saj je razumljiva
Miran Potrč (SD) je odločitev vlade označil za logično, "ki je ni za pohvaliti, ampak šteti za razumljivo." Če vlada tega ne bi storila, bi po njegovem mnenju pokazala skrajno aroganco do socialno občutljivih skupin, tako pa je vsaj minimalno popravila vtis.
Zares je razrešitev pričakoval
Glede na to, da je Štrovs vzbudil precej veliko ogorčenje javnosti, je bila poteza vlade pričakovana, je dejal Matej Lahkovnik (Zares).
"Vsak javni uslužbenec mora paziti na besede"
V SLS-u pa menijo, da je razrešitev posledica Štrovsove izjave, ki je po besedah Jakoba Presečnika neumestna, nekorektna in žaljiva. Dodal je, da bi moral vsak javni uslužbenec paziti na svoje izjave.
Le NSi v izjavi ne vidi nič posebnega
Drugačnega mnenja so le v poslanski skupini NSi, saj je Alojz Sok dejal, da se mu zdi Štrovsev odstop prenagljen, če je povezan z njegovo izjavo o upokojencih. Povedal je, da je Štrovs za slovenski pokojninski sistem in upokojence naredil več kot kdor koli drug. Po Sokovih besedah Štrovsova izjava ni bila nič posebnega, saj je del slovenskega izrazoslovja in si ni zaslužila takšne pozornosti.
Tanko: Štrovsovo dejanje odgovorno
Vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko je povedal, da je Štrovs ravnal odgovorno, ko se je odločil prevzeti odgovornost za svoje besede in odstopil. Njegova izjava po Tankovem mnenju ni bila primerna času, razmeram in vsebini dela, ki ga je opravljal, saj bi moral Štrovs bolj paziti na svoje besede.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje