Kot so navedli, so jo vročili na način, kot ga določa zakon o pravdnem postopku, ta pa dopušča tudi izročitev drugemu zaposlenemu na tem delovnem mestu.
Poročali smo že, da je Janšo sodni vročevalec z večjim sodnim paketom danes dopoldne pričakal že po odhodu iz sodne dvorane, kjer je potekal narok v tožbi, s katero SDS od države zahteva 886.257,37 evra odškodnine zaradi vpliva sojenja v aferi Patria na volitve leta 2014, a je Janša paket zavrnil.
Novinarjem je povedal, da je šlo najverjetneje za poskus vročitve tožbe za odvzem premoženja nezakonitega izvora. A dodal, da mu je bil takšen paket vržen pod poštni nabiralnik že maja letos in tako vročen s t. i. fikcijo vročitve. Janša je sicer še vedno prepričan, da je tožilstvo tožbo za odvzem premoženja vložilo več kot dve leti prepozno.
Vročitev, kot jo določa zakon
Danes pa so mu nato po navedbah sodišča ob 15.20 tožbo vročili na delovnem mestu v prostorih državnega zbora na način, kot ga določa drugi odstavek 140. člena zakona o pravdnem postopku. Ta določa, da če se vroča na delovnem mestu tistega, ki naj se mu vroči, pa tega ni najti tam, se lahko vroči pisanje osebi, ki je zaposlena na tistem mestu, če ga hoče sprejeti.
Sodno pošiljko so vročili pooblaščeni osebi DZ-ja, ki je zadolžena za sprejemanje pošiljk, kar jim omogoča zakon, so pojasnili na sodišču.
Tožba kot posledica finančne preiskave
Specializirano državno tožilstvo je namreč zoper Janšo aprila na sodišče vložilo tožbo, s katero zahteva odvzem premoženja nezakonitega izvora v znesku nekaj manj kot 400.000 evrov.
Vložitev tožbe je po poročanju medijev posledica finančne preiskave, v kateri je tožilstvo preverjalo premoženje Janše in povezanih oseb.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje