Na 10 straneh ameriško zunanje ministrstvo omenja tudi posredni vpliv vlade na medije (zakon o RTV SLO je opisan brez komentarja), površno obravnavo prošenj za azil, nasilje nad ženskami in diskriminacijo Romov (pozorneje tudi ambruški in bršljinski primer), homoseksualcev in izbrisanih, ukinjanje protikorupcijske komisije ter občasno čezmerno uporabo sile policije, korupcijo.
Poročilo npr. navaja, da je bilo v Sloveniji leta 2006 vloženih 579 prošenj za status begunca ali za azil, odobrenih pa jih je bilo devet. Spregledanih pa ni bilo prek 100 sodb evropskega sodišča za človekove pravice v Strasburgum proti Sloveniji zaradi kršenja pravice do sojenja v razumnem roku. Izpostavljeno je kot tudi prejšnja leta, da slovenska muslimanska skupnost še nima primernega verskega objekta.
State Department pa je pohvalil reševanje denacionalizacijskih postopkov. Rešenih je namreč dobrih 93 odstotkov primerov, samo v letu 2006 pa jih je bilo rešenih nad 2.000.
Sicer pa State Department med najhujše kršiteljice človekovih pravic spet uvršča Kitajsko, Rusijo, Afganistan, Egipt, Zimbabve, Sudan, Severno Korejo, Mjanmar, Kazahstan in Iran. Prvič, odkar izdajajo letna poročila (1977), pod vprašaj postavljajo tudi položaj človekovih pravic v ZDA. Pri njihovem oblikovanju si ZDA pomagajo s svojo široko mrežo veleposlaništev in z lokalnimi organi ter nevladnimi organizacijami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje