Vajgl je po seji, ki se je je udeležil tudi premier Borut Pahor, napovedal, da se bo znova sestal z Marjanom Podobnikom, direktorjem Zavoda 25. junij, in predstavniki Stranke slovenskega naroda. Od njih pričakuje odziv, ki bi moral biti obvezujoč, sicer je bil po njegovih besedah vložen trud zaman.
"Vendarle mislim, da je bil posvet s predsednikom vlade dovolj tehten in tudi pomemben, da smo prišli do zaključka, ki lahko prispeva k uspešnejšemu pogajalskemu pristopu za reševanje odprtih vprašanj s Hrvaško," je Vajgl še dejal v izjavi za medije.
Kot je razložil, bodo v sklepu, o katerem bodo danes poslanci razpravljali na izredni seji, tiste točke, za katere "smo enotno menili, da jih je dobro omeniti in jih v ničemer ni mogoče razumeti kot slabo sporočilo tudi na hrvaški strani".
OZP zavrnil pobudo SNS-a
OZP je na seji sicer zavrnil pobudo SNS-a za referendum o vstopu Hrvaške v Nato. Pobudo so podprli trije poslanci, proti jih je glasovalo deset. Vodja poslanske skupine SNS-a Zmago Jelinčič je dejal, da so pobudo vložili, ker so bili prepričani, da Hrvaška z dokumenti, ki jih je predložila v pristopnih pogajanjih z Natom, prejudicira mejo s Slovenijo.
Jelinčič meni, da je slovenska politika s podporo hrvaškemu vstopu v Nato na vrhu v Bukarešti naredila "kapitalno napako", saj bi morala reči "ne", dokler državi ne rešita spora glede meje.
Zunanji minister Samuel Žbogar pa je poudaril, da je bila ratifikacija protokola o vstopu Hrvaške v Nato pretekli teden v DZ-ju sprejeta z veliko večino. S tem je bila izražena jasna politična volja, zato po Žbogarjevih besedah vlada meni, da vstop Hrvaške v zavezništvo ne daje podlage za uveljavljanje prejudicev Zagreba.
A. K. K./T. K.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje