V obeh primerih bi Državna volilna komisija za referendum potrebovala dodatna sredstva, saj jih njihov proračun za letos ne zagotavlja.
"V primeru hkratne izvedbe morebitnega referenduma in volitev v EP bi največji prihranek nastal iz naslova stroškov za nadomestila volilnih organov (volilnih odobrov in komisij) ter iz naslova najema in opreme volišč," navajajo v DVK-ju.
Če bi referendum izvedli z evropskimi volitvami, pa bi vseeno za kritje določenih stroškov po mnenju komisije potrebovali dodatna sredstva, ki bi jih morala zagotoviti vlada.
Kot so navedli v DVK, bi ta denar potrebovali za dodatne materialne stroške volilnih komisij, za dodatno distribucijo oziroma morebitni nakup glasovalnih skrinjic, za zagotovitev informacijske podpore izvedbe referenduma, za dodatne poštne storitve, za prevode in tisk javne objave akta, o katerem se glasuje, ter za dodaten tisk glasovnic in drugega volilnega gradiva.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje