Mestna občina Ljubljana je leta 2009 organizirala javno dražbo za dve parceli (ob Vojkovi cesti), poroča časnik Večer. Gre za zamljišče, kjer je parkirišče za okoliške poslovne stavbe. Parceli, ki sta bili označeni kot nepremičnini brez bremen, je za 1.071.200 evrov kupilo podjetje Tritonis. Podjetje naj bi na tem zemljišču namesto parkirišč zgradilo garažno hišo s poslovnimi prostori.
Ko je podjetje pridobivalo gradbeno dovoljenje, pa so se začele težave, saj naj bi parceli uporabljala druga podjetja, ki imajo z občino sklenjene veljavne sporazume. Čeprav so v kupoprodajni pogodbi, ki jo je podpisal ljubljanski župan Zoran Janković, zapisali, da "prodajalec jamči kupcu za bremen prosti prepis lastninske pravice na ime kupca ter kupcu zagotavlja, da je predmet pogodbe brez pravnih napak".
Ogoljufani kupec in uporabniki?
"Z originalno pogodbo iz 70. let prejšnjega stoletja so naši pravni predniki kupili okoli 3000 kvadratnih metrov parcel in dobili nekaj zemljišč za funkcionalno uporabo," je pojasnil direktor podjetja PNZ Vilijem Celcer. Zemljišča, ki jih je občina prodala, so tako že skoraj 40 let del teh površin, navaja Večer. "Tukaj so bile prej njive in vsi sosedje, to je okoli pet pravnih subjektov, smo financirali ureditev zelenic in parkirišč. Z mestno občino pa je bilo dogovorjeno, da imamo ta zemljišča v funkcionalni rabi, ko bi vse uredili, pa bi prešla v našo last," je dodal Cecler.
Tudi direktor podjetja Tritonis Damjan Bremec se počuti ogoljufanega, saj je ostal brez milijona evrov in kupljene zemlje. Pravi, da je bil presenečen, ko so okoliška podjetja vložila tožbo, medtem pa so mu na MOL-u zatrjevali, da je vse urejeno. Večer še navaja, da so se kasneje našli dokumenti, ki dokazujejo, da so na občini že pred prodajo vedeli, da gre za tako imenovano funkcionalno rabo zemljišča. Dokument pa je podpisal ljubljanski župan.
Podjetje posledično v finančnih težavah
Bremec želi, da mu MOL vrne kupnino. "Lahko bi zahteval odškodnino zaradi poslovne škode in podobno, pa je ne. Hočem le, da mi vrnejo milijon evrov kupnine in sredstva, ki smo jih namenili za izdelavo projekta," je pojasnil.
Podjetje Tritonis je v garažni hiši že prodal vsa parkirna mesta in en poslovni prostor, za enega je bil dogovor o dolgoročnem najemu, sedaj pa so se znašli v finančnih težavah. Razočarani pa so tudi v okoliških podjetjih, saj sta dve podjetji ostali brez neposrednega dostopa do svojih stavb, ostali pa brez posrednega.
Na mestni občini Ljubljana pojasnil še niso posredovali.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje