V Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije so se na novinarski konferenci odzvali na dogajanje na Brdu pri Kranju, kjer so se gospodarstveniki v sredo srečali z vlado. Na predlog vlade o modernizaciji delovnopravne zakonodaje odgovarjajo, "da država temelj varne prožnosti uničuje na račun socialne varnosti, kar pa zagotovo ne pomeni nič dobrega za delavce".
"Prava pot je v spodbujanju inovacij"
"Rešitev ni v višanju konkurenčnosti gospodarstva, ampak v inovacijah, sprejetju programa politike inovacij v Sloveniji, opredelitvi vloge bank v podjetjih in sporazumu med socialnimi partnerji," so pojasnili v ZSSS-ju. Prepričani so, da bi se ukrepi morali izvajati še na področju zaposlovanja mladih in morebitnih davčnih ugodnostih za delodajalce, ki zaposlujejo za nedoločen čas, v modernizaciji menedžerskih uprav, vlogi lastnikov podjetij, ki jim je glavno vodilo povečevanje premoženja, ne pa razvoj podjetij in zaposleni itn. Kot je dejal predsednik ZSSS Dušan Semolič, "imajo še celo kitajski delavci več varnosti kot slovenski, čeprav je naš trg bolj prožen".
"Z referendumskimi spremembami kratimo pravice ljudem"
Po njihovem mnenju se tudi s predlaganimi spremembami na področju izvajanja referendumov kratijo pravice državljanom, medtem ko bi pravice morali omejiti predlagateljem. "Državljani imamo že omejene pravice, saj nimamo možnosti iniciative, zdaj pa nam hočejo omejiti še to možnost, da odločamo o že sprejetih zakonih," je dejal sekretar ZSSS-ja Milan Utroša. Zahteva po omejitvi referendumov se je pojavila zato, "da vladajoča oblast lahko dela, kar želi". "Pred volitvami, na primer, ni bilo govora o uvedbi malega dela, z referendumom pa imajo ljudje preveč možnosti odločanja. Oblast očita, da je referendumov preveč, sami se jih pa gredo," meni Utroša.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje