Z zmago se je Gay prvič uvrstil v ameriško olimpijsko reprezentanco, zaradi premočnega vetra (+4,1 m/s), pa njegov čas ne bo priznan za nov svetovni rekord. "Ta čas mi res veliko pomeni, saj mi je trener dolgo časa govoril, da lahko tečem 9,6. Vseeno mi je, kako močan veter je bil," je bil presrečen 25-letnik, ki se bo poskušal uvrstiti med potnike za Peking tudi na 200 metrov.
Drugo mesto na 100 metrov je osvojil Walter Dix, tretje pa Darvis Patton. Oba sta se s tem uvrstila med olimpijske potnike. Na olimpijske igre potujejo le prvi trije iz posamezne kategorije.
Svetovni rekord na 100 metrov je v rokah Jamajčana Usaina Bolta (9,72 sekunde), pred Gayem pa je to razdaljo najhitreje pretekel Obadele Thompson iz Barbadosa, ki je leta 1996 prav tako ob preveliki pomoči vetra tekel 9,69. Za svetovni rekord so lahko priznani le časi, ki so bili doseženi s pomočjo vetra manjšega od +2,0 m/s.
Phillipsa v Peking ne bo
Veliko razočaranje je doživel olimpijski prvak v skoku v daljino Dwight Phillips, ki je na kvalifikacijah s skokom 8,20 metra zasedel šele četrto mesto za Trevellom Quinleyjem (8,36 metra), Brianom Johnsonom in Miguelom Patejem.
Bolt slavil na 200 metrov
Rekorder na 100 metrov Bolt je na jamajških kvalifikacijah za olimpijske igre slavil tudi na razdalji 200 metrov (19,97) in se ob drugo- in tretjeuvrščenem Marvinu Andersonu in Christopherju Williamsu uvrstil v jamajško ekipo, ki bo potovala v Peking. Bolt se bo odločil, ali bo v Pekingu tekel tako na 100 kot na 200 metrov.
Po razočaranju na 100 metrov, ko se ji ni uspelo uvrstiti v olimpijsko ekipo, je olimpijska prvakinja Veronica Campbell Brown na 200 metrov slavila z najboljšim časom letos (21,94).
T. V.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje