Diamantna liga Jessica Hull postavila svetovni rekord na 2000 m, Ingebrigtsen pa evropski rekord na 1500 m

Na mitingu Diamantne lige v Monte Carlu je Avstralka Jessica Hull postavila svetovni rekord v neolimpijskem teku na 2000 metrov (5:19,70). Neja Filipič je bila v troskoku sedma s 14,26 metra.

Pred Čehom na Madžarskem le svetovni rekorder Alekna

Atletika Pred Čehom na Madžarskem le svetovni rekorder Alekna

9.7.2024

Kristjan Čeh je na mitingu zlate serije svetovne atletike v Szekesfehervarju na Madžarskem v metu diska zasedel drugo mesto, vrgel je 67,99 m.

Jaroslava Magučih popravila 37 let star svetovni rekord v skoku v višino

Diamantna liga Jaroslava Magučih popravila 37 let star svetovni rekord v skoku v višino

7.7.2024

Ukrajinka Jaroslava Magučih je na mitingu Diamantne lige v Parizu popravila enega najstarejših svetovnih rekordov. V prvem poskusu je preskočila 2,10 metra in popravila rekord Bolgarke Štefke Kostadinove iz leta 1987.

Čeh na Švedskem premagal Stahla in druščino

Atletika Čeh na Švedskem premagal Stahla in druščino

5.7.2024

Evropski prvak in svetovni podprvak v metu diska Kristjan Čeh je na atletskem mitingu v Karlstadu na Švedskem zmagal s 67,91 metra.

McLaughlin-Levrone izboljšala svoj svetovni rekord na 400 m z ovirami

Atletika McLaughlin-Levrone izboljšala svoj svetovni rekord na 400 m z ovirami

1.7.2024

Sydney McLaughlin-Levrone je na ameriških atletskih kvalifikacijah za nastop na letošnjih poletnih olimpijskih igrah v Parizu postavila nov svetovni rekord v teku na 400 metrov z ovirami.

Guček zmagal na DP-ju, misli zdaj usmerja v OI, kjer želi doseči državni rekord

Atletika Guček zmagal na DP-ju, misli zdaj usmerja v OI, kjer želi doseči državni rekord

30.6.2024

Matic Ian Guček (Kladivar) je drugi dan državnega prvenstva v atletiki v Celju na 400 m z ovirami slavil z 49,06 sekunde.

Lyles najhitreje letos na 200 metrov

Atletika Lyles najhitreje letos na 200 metrov

30.6.2024

Ameriški sprinter Noah Lyles je na ameriških olimpijskih kvalifikacijah v Eugenu v teku na 200 metrov postavil najboljši letošnji izid na svetu (19,53). Presenetljivo pa je brez nastopa v Parizu na tej razdalji ostala Sha'Carri Richardson.

Sveže zaročeni Čeh postal državni prvak s 67,88 m

Atletika Sveže zaročeni Čeh postal državni prvak s 67,88 m

29.6.2024

Evropski prvak in svetovni podprvak Kristjan Čeh (Ptuj) je prvi dan državnega prvenstva v atletiki v Celju v metu diska svoj sedmi naslov osvojil s 67,88 m in dokazal vrhunsko formo.

Thompson deveti najhitrejši v zgodovini na 100 m

Atletika Thompson deveti najhitrejši v zgodovini na 100 m

29.6.2024

Jamajčan Kishane Thompson je na domačih olimpijskih kvalifikacijah v Kingstonu z najhitrejšim časom sezone na svetu, 9,77 sekunde, zmagal v teku na 100 metrov in tako postal deveti najhitrejši v zgodovini.

Nočna mora za Marušo Mišmaš Zrimšek se nadaljuje – olimpijska sezona končana

Atletika Nočna mora za Marušo Mišmaš Zrimšek se nadaljuje – olimpijska sezona končana

28.6.2024

Maruša Mišmaš Zrimšek je zaradi poškodbe stegenske mišice na desni nogi odpovedala nastop na olimpijskih igrah v Parizu. Atletski del sporeda v francoski prestolnici se bo začel 3. avgusta.

Lyles izjemno hiter v ameriških kvalifikacijah sprinta

Atletika Lyles izjemno hiter v ameriških kvalifikacijah sprinta

24.6.2024

Noah Lyles, ki je lani na SP-ju v Budimpešti dobil sprinterski dvojček (zmagal je tako na 100 kot na 200 metrov), je bil v teku na 100 metrov najboljši v ameriških kvalifikacijah za olimpijske igre. S časom 9,83 je izenačil osebni rekord.

Duplantis in Ingebrigtsen zadnji dan razred zase

EP v atletiki Duplantis in Ingebrigtsen zadnji dan razred zase

12.6.2024

Armand Duplantis je zadnji dan evropskega prvenstva v Rimu zanesljivo opravil s tekmeci v finalu skoka s palico. Preskočil je 6,10 metra in s tem postavil rekord evropskih prvenstev, nato pa je bil trikrat neuspešen na višini svetovnega rekorda (6,25 m).

Klara Lukan peta na 10.000 m, Guček sedmi na 400 metrov z ovirami

EP v atletiki Klara Lukan peta na 10.000 m, Guček sedmi na 400 metrov z ovirami

11.6.2024

Klara Lukan je na evropskem prvenstvu v Rimu v teku na 10.000 metrov zasedla peto mesto (31:34,90). Zmagala je Italijanka Nadia Battocletti (30:51,32). 20-letni Matic Ian Guček je bil v finalu teka na 400 metrov z ovirami sedmi s časom 48,87.

Anita Horvat s 16. izidom izpadla v polfinalu EP-ja

EP v atletiki Anita Horvat s 16. izidom izpadla v polfinalu EP-ja

11.6.2024

Anita Horvat je na evropskem prvenstvu v atletiki v Rimu v polfinalu teka na 800 m s časom 2:04,30 dosegla skupno 16. izid. S tem je bronasta na lanskem dvoranskem EP-ju ostala brez finala.

Švicar Mumenthaler na deveti progi presenetil domačega favorita Tortuja

EP v atletiki Švicar Mumenthaler na deveti progi presenetil domačega favorita Tortuja

10.6.2024

Vrhunec četrtega večera na evropskem prvenstvu v Rimu je bil finale teka na 200 metrov, kjer so Italijani računali na novo zlato medaljo. Filippo Tortu se je moral zadovoljiti s srebrom (20,41), presenetil ga je Švicar Timothe Mumenthaler (20,28).

Guček v finale s slovenskim rekordom

EP v atletiki Guček v finale s slovenskim rekordom

10.6.2024

Slovenski atleti so vse nastope četrtega dne evropskega prvenstva v Rimu opravili v dopoldanskem delu. Matic Ian Guček se je z državnim rekordom uvrstil v finale teka na 400 metrov ovire. Anita Horvat se je prebila v pofinale teka na 800 metrov.

Neja Filipič v zadnji seriji do sedmega mesta, Lia Apostolovski deveta

EP v atletiki Neja Filipič v zadnji seriji do sedmega mesta, Lia Apostolovski deveta

9.6.2024

Neja Filipič je tretji dan evropskega prvenstva v Rimu v finalu troskoka zasedla sedmo mesto s 14,12 metra. Lia Apostolovski je v finalu skoka v višino končala na devetem mestu z 1,90 metra.

Olimpijski prvak Jacobs ubranil evropski naslov na 100 metrov

EP v atletiki Olimpijski prvak Jacobs ubranil evropski naslov na 100 metrov

8.6.2024

Drugi dan evropskega prvenstva v Rimu je Marcell Jacobs navdušil gledalce na olimpijskem stadionu. Z 10,02 je ubranil naslov najboljšega sprinterja stare celine. To je bila tretja zlata medalja dneva za Italijo in peta skupno.

Šutej ne bo branila brona s prejšnjega evropskega prvenstva

EP v atletiki Šutej ne bo branila brona s prejšnjega evropskega prvenstva

8.6.2024

Tina Šutej je dan po zmagoslavju Kristjana Čeha drugi dan evropskega prvenstva v atletiki v Rimu odpovedala nastop v kvalifikacijah v skoku s palico, so sporočili iz slovenske reprezentance.

Čeh: Ob zadnjem metu mi je ploskal ves stadion

Evropski prvak Čeh: Ob zadnjem metu mi je ploskal ves stadion

8.6.2024

"Danes je bil najdaljši met 68 metrov, to je bilo dovolj za zmago, tako da sem res zadovoljen s tekmo," je po zmagi na evropskem atletskem prvenstvu dejal novopečeni evropski prvak Kristjan Čeh.