
Šutej, ki je pred dnevi tretjič zapored postala evropska dvoranska podprvakinja, pred tremi leti pa na dvoranskem SP-ju v Beogradu osvojila odličje bronastega leska, je edina izpolnila normo za dvoranski SP.
Poleg Šutej bodo prek svetovne lestvice nastopile še Maja Mihalinec Zidar, Lucija Potnik (obe 60 m), Nika Glojnarič (60 m ovire) in Neja Filipič (troskok), edini slovenski predstavnik pa bo Filip Jakob Demšar (60 m ovire).
Anita Horvat, nosilka bronaste kolajne iz Apeldoorna v teku na 800 m, se je nastopu odpovedala.
Slovenska atletska reprezentanca bo cilje predstavila na četrtkovi novinarski konferenci, ki se bo v Ljubljani začela ob 10.30.
Svetovno prvenstvo v Nankingu bi prvotno moralo biti že 2020, a je bilo zaradi pandemije covida najprej prestavljeno v leto 2021, nato 2023 in dokončno 2025. Potekalo bo med 21. in 23. marcem.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje