Atletska zveza Slovenije (AZS) je v svojih priporočilih in navodilih atletinjam in atletom poudarila, da organiziran proces treningov še ni dovoljen, a lahko tudi tekmovalci vadijo pod pogoji, ki veljajo za vse preostale državljane.
Nekaj primerov prvih korakov k obuditvi pravih treningov je prek Facebooka delil tudi predsednik AZS-ja Roman Dobnikar in objavil fotografije, kako so znova na rdečih tartanskih stezah slovenski rekorderki Maruša Mišmaš Zrimšek (3000 m zapreke) in Agata Zupin (400 m ovire) ter najboljša atletinja v državi lani Maja Mihalinec in troskokašica Neja Filipič, ki je prav danes dopolnila 25 let.
"Z veseljem pokažem, kako se znamo prilagoditi in živeti v novih okoliščinah. Atletski stadioni so odprti, naše atletinje in atleti pa na njih že varno trenirajo. Vlada je sprejela omilitev ukrepov, AZS je lokalne skupnosti pozval, naj odprejo atletske stadione, atletinjam in atletom pa je direktor AZS-ja Nejc Jeraša napisal jasna navodila, da upoštevajo navodila in priporočila zdravstvene stroke in vlade," je pojasnil Dobnikar.
"Ko je bil sprejet nov odlok o sproščanju ukrepov vlade, je AZS takoj izdal priporočila in smernice za atlete, na kakšen način naj vadijo in kako naj trenirajo, da bo vadba potekala čim bolj varno. Dali smo priporočila tudi upravljavcem stadionov, da bi bilo odpiranje čim hitrejše. Tisti, ki skrbijo za stadione, so od AZS-ja tudi zahtevali smernice in priporočila pred odprtjem," je povedal Jeraša. Poudaril je, da mora vadba potekati posamično, organizirane skupinske vadbe niso dovoljene.
Garderobe in sanitarije zaklenjene
AZS je med ukrepi za treninge pod posebnimi pogoji priporočil, naj bodo garderobe, sanitarije in drugi skupni prostori na atletskem stadionu zaklenjeni in jih atleti in atletinje ne smejo uporabljati. Prav tako je treba onemogočiti uporabo tribun in klopi, ne sme biti rekvizitov, lahko pa posamezniki uporabljajo svoja orodja, pripomočke in rekvizite. Upoštevati morajo priporočeno minimalno medsebojno razdaljo 1,5 metra ali več, kar velja tudi za odlaganje osebnih stvari, kot so nahrbtnik, torba, oprema, pijača.
Druženje in zadrževanje na stadionu ni dovoljeno
Upravljavec stadiona lahko določi maksimalno število uporabnikov, ki so lahko istočasno na stadionu, posameznik lahko pride na stadion največ pet minut pred začetkom vadbe. Atleti in atletinje morajo priti na stadion zdravi in že oblečeni za dejavnost ter morajo zapustiti objekt takoj po koncu vadbe. Druženje in zadrževanje na stadionu pred vadbo in po njej nista dovoljena, upoštevati pa je treba tudi vsa splošna priporočila pristojnih organov glede zmanjšanja širjenja okužbe, od umivanja in razkuževanja rok naprej.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje