Zach Auguste je bil s 23 točkami (iz igre 9/16, prosti meti 5/11) in 14 skoki osrednji igralec superpokala. Foto: www.alesfevzer.com
Že v prvi četrtini je Auguste dosegel 11 od 22 Olimpijinih točk, vključno z atraktivnim zabijanjem za 17:10, po katerem je trener Dalibor Damjanović vzel minuto odmora. Že v prvem polčasu je 28-letni Američan prišel do dvojnega dvojčka (13 točk, 10 skokov). Foto: www.alesfevzer.com

208 cm visoki ameriški center je že do polčasa dosegel dvojnega dvojčka (13 točk in 10 skokov). Jacob Pullen je prispeval 15 točk in morda ključno trojko za vodstvo 72:67. Pri Krki je bil najbolj razigran Rok Stipčević (21 točk), ki je zadel šest od osmih metov za tri točke. V skoku je bilo 43:36. Za obe ekipi je bila to prva uradna tekma sezone, opazna je bila še neuigranost. Čez osem dni sledi nov medsebojni obračun, takrat v prvem krogu jadranskega tekmovanja.

Krka po delnem izidu 0:9 dobila prvi polčas
Cedevita Olimpija je prvo četrtino dobila z 22:16, pri čemer je polovico točk (11) dosegel Auguste. Ko se je razigral Jan Kosi (8 točk do odmora) in je Krki uspel delni izid 0:9, je novomeška ekipa prvič povedla (30:31) in prvi polčas dobila s 34:36.

Leon Stergar je v prvem polčasu pokazal dobro predstavo (8 točk), v drugem polčasu pa nova modro-bela žoga KZS-ja ni želela skozi obroč in ni dosegel nobene točke več. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je do odmora izgubila devet žog, met za tri je bil le 1/12 (Krkin 4/10). V tretji četrtini je Olimpija z Jakobom Pullnom znova prevzela pobudo, ob Krkinih težavah z osebnimi napakami (po štiri so imeli Kosi, Stavrov in Lapornik) pa se je zdelo, da bo v zadnji četrtini vse lažje.

Murić in Pullen prispevala ključni trojki
Toda Rok Stipčević je znova pokazal ostrostrelske sposobnosti. S svojo peto in kmalu zatem še šesto trojko je Krko popeljal v vodstvo 58:62. V ključnih trenutkih so bili državni prvaki natančnejši pri metu z razdalje.

Edo Murić je poskrbel za vodstvo 66:64, Jacob Pullen pa je v predzadnji minuti z uspešnim metom za tri točke (72:67) bolj kot ne že odločil obračun, ki je tradicionalno odprl novo sezono, tokrat ravno na četrto obletnico nepozabne slovenske zmage v finalu EP-ja v Carigradu nad Srbijo.

V Tivoliju je bilo 500 gledalcev, tudi Luka Dončić.

To je že deseta superpokalna lovorika za Olimpijo. Prvi superpokal so izpeljali leta 2003, ko je Olimpija Krko v Postojni ugnala z 81:63.

Golemac v drugem polčasu našel pravo peterko
"Zavedali smo se, da tekma ne bo lahka. Krka je v tekmo vstopila sproščeno, nam pa kot favoritom ni steklo v napadu. Naša igra v obrambi v prvem polčasu ni bila slaba. Novomeščani so nekatere točke dosegli tudi po spletu sreče. Kasneje smo našli peterko, ki je dobro delovala tako v napadu, kot v obrambi. Zagotovo je ta zmaga dobra popotnica za naprej. Naslednjo soboto nas obračun s Krko čaka v Ligi Aba. Imamo čas, da na treningih popravimo še nekatere stvari, in da na parket stopimo boljši," je povedal trener Olimpije Jurica Golemac.

Jaka Blažič je v Tivoliju, kjer je bil med gledalci tudi Luka Dončić, 12 točkam (iz igre 3/9) dodal štiri podaje. Foto: www.alesfevzer.com

Damjanović: Ni treba biti v formi, da zapiraš igralce nasprotne ekipe
Trener Krke Dalibor Damjanović je pričakoval drugačen razplet: "Če izgubiš tekmo, ne moreš biti zadovoljen. Izgubili smo zaradi majhnih stvari, ki so postale skozi tekmo velike. Opozarjal sem igralce na Olimpijin skok v napadu in ni treba biti v formi, da zapiraš igralce nasprotne ekipe. V določenih momentih nam je tudi zmanjkalo zbranosti v obrambi in njihovi strelci so ostali sami na metu. Prav tako so se pojavile napake v napadu, ko se nismo držali sistema in odigrali po svoje."

Košarka ni video igrica
"To je šele začetek sezone in tekma je bila dober test za nas. Odigrali smo šest pripravljalnih tekem, ampak pripravljalne tekme so eno, uradne pa drugo. Videl sem, da igralci, ki sem jih izbral, lahko igrajo. Mladi igralci, kot sta Macura in Stavrov, še nimajo konstantnosti v igri, ampak sem pozitiven. Čaka nas še veliko dela, moramo biti potrpežljivi in ne pričakovati uspeha čez noč. Moje ideje so eno, ampak košarka ni video igrica, kjer točno veš, kaj se bo dogajalo vnaprej," je še razmišljal Damjanović.