Barel je po zmagi žarel od sreče. Foto: EPA

Na razmočeni progi in od lani delno spremenjeni progi je Barel v kvalifikacijah dosegel šele 13. čas, na dirki pa mu ni bil kos nihče, niti najhitrejši na mariborski progi v letih 2007 in 2008 Samuel Hill. Avstralec se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Greg Minnaar iz Južnoafriške republike je s tretjim mestom prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Med finalisti v moški konkurenci sta bila tudi dva Slovenca, ki pa sta končala pri repu 84 finalistov. Nejc Rutar je bil 73. (+22,29), Žiga Pandur pa 80. (+25,35).

Pri ženskah je vodilna v skupnem seštevku Jonnierjeva za le 31 stotink ugnala rojakinjo Emmeline Ragot, tretja je bila še ena Francozinja Floriane Pugin.

Naslednja tekma svetovnega pokala bo čez mesec dni v kanadskem mestu Mont St. Anne, kjer bo poleg spusta in 4krosa na sporedu tudi olimpijski kros.