Po Janji Garnbret, ki je kot prva slavila med ženskami v olimpijski kombinaciji, je Schubert postal prvi evropski prvak v olimpijski kombinaciji z izkupičkom 175,6 točke. Čeh Adam Ondra, ki je vodil po balvanih, je v težavnosti splezal do drugega mesta in 170,8 točke, bron je pripadel olimpijskemu prvaku iz Španije. Alberto Gines Lopez je osvojil 151,7 točke.
Potočar s sedmega na peto mesto
V kombinaciji so se tekmovalci razvrščali po povsem novem točkovanju, najprej so se pomerili v balvanih in nato v težavnosti. Potegovali so se za skupni izkupiček 200 točk.
Na prvem balvanu Potočar ni osvojil vrha, prejel je tri točke. Nastop na drugem balvanu je zaključil s 5,9 točke. Na tretjem balvanu, na katerem je osvojil vrh v drugem poskusu, je zbral 24,9 točke. Na četrtem balvanu ni osvojil vrha, prišel je do prvega oprimka, ki mu je prinesel še tri točke. Balvanski del je končal s 36,8 točke in sedmim mestom. Težavnost je sklenil s 85,1 točke, skupaj je zbral 121,9 točke, kar je zadostovalo za končno peto mesto.
Potočar se je na tekmo uvrstil kot drugi v razvrstitvi po balvanih in težavnosti. V svoji paradni disciplini, težavnosti, je na Königsplatzu osvojil srebro. Medtem ko se je v balvanih, v katerih je letos znova začel tekmovati, prebil v svoj prvi polfinale na velikih tekmah in bil 14.
"Se mi zdi, da je bila ta tekma nekaj posebnega, prva takšna kombinacija s tem novim sistemom točkovanja. Bilo je tako, kot sem pričakoval, ko sem v balvanih zaostal za tekmeci, v težavnosti pa sem malce pridobil," je dejal Potočar.
"Mislim, da bi v težavnosti za kombinacijo težko kaj več naredil, v balvanih pa bi mogoče lahko naredil kakšno napako manj," je še dejal Jeseničan, ki se že spogleduje z nastopom na olimpijskih igrah čez dve leti v Parizu, ko bo glavni slovenski favorit za zapolnitev ene od dveh moških slovenskih kvot. Zaveda se, da mu v balvanih manjka predvsem izkušenj, kar namerava nadoknaditi v kvalifikacijah za olimpijske igre.
Kar pet slovenskih medalj
Z moškim finalom olimpijske kombinacije se je končalo evropsko prvenstvo v športnem plezanju v bavarski prestolnici.
Slovenska reprezentanca v športnem plezanju bo domov prinesla kar pet odličij.
Janja Garnbret je postavila nov mejnik s tremi naslovi evropske prvakinje, zlatimi kolajnami v težavnosti, balvanih in olimpijski kombinaciji. Mia Krampl je v kombinaciji osvojila srebro, v težavnosti je bila četrta, Potočar pa je bil srebrn v težavnosti in peti v kombinaciji.
Selektor zlate slovenske reprezentance Gorazd Hren je na uradni podelitvi po koncu moškega finala kot edini prejel posebno pohvalo, spominsko nagrado, ker je bila Slovenija s tremi zlatimi in dvema srebrnima odličjema kot reprezentanca najuspešnejša med vsemi ekipami na evropskem prvenstvu v športnem plezanju.
"Sem ponosen na tekmovalce, ker so si to priznanje res priborili, je lepo priznanje zanje, za ekipo, za vse nas, za Slovenijo, lepa gesta in lep dosežek," je dejal Hren.
Avstrija na drugem mestu razpredelnice ima štiri kolajne, dve zlati, srebrno in bronasto, Poljska pa prav tako štiri – zlato, dve srebrni in bron.
Najuspešnejša evropska reprezentanca v športnem plezanju se bo 2. in 3. septembra predstavila domači javnosti na premierni tekmi svetovnega pokala v težavnosti v Kopru, kjer bodo tekmovali vsi trije nosilci kolajn, trikrat zlata Janja Garnbret ter srebrna Luka Potočar in Mia Krampl.
Prve olimpijske vstopnice za Pariz bodo delili avgusta 2023 na svetovnem prvenstvu v Bernu v Švici.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje