Juan Pablo Montoya je po Silverstonu zmagal drugič letos. Foto: Reuters
Fernando Alonso
Fernando Alonso je s 24 leti na pragu tega, da postane najmlajši svetovni prvak v zgodovini. Foto: EPA
Kimi Räikkönen
Šef Mercedesa Norbert Haug je takole tolažil Kimija Räikkonena. Foto: EPA
Michael Schumacher
Michael Schumacher tokrat ni mogel zadovoljiti Ferrarijevih navijačev. Foto: Reuters

Finec, ki je zaradi menjave motorja po sobotnih prostih treningih v štartni vrsti izgubil deset mest, je dirko končal kot četrti, njegov veliki tekmec Fernando Alonso pa je bil drugi.

Räikkönen bi verjetno zmanjšal zaostanek, če ne bi moral sredi dirke nepričakovano drugič v boks zaradi poškodovane zadnje pnevmatike. Predtem se je prebil vse do drugega mesta in po edinem načrtovanem dolivanju goriva vozil na petem.

Po nesrečnem dogodku tri kroge pozneje je ponovno padel na 12. mesto in njegovih upov je bilo konec. Ob postavljanju najhitrejših krogov se je v nadaljevanju še zavrtel na progi.

Tudi Montoya je imel na koncu težave z obrabljeno pnevmatiko, a je zadržal prvo mesto pred Alonsom. "Videl sem, kako guma razpada. Imela je zelo slab oprijem, zato sem moral kalkulirati. Če bi vozil hitreje, bi bilo tvegano," je pojasnil Kolumbijec.

Na tretjo stopničko se je povzpel Giancarlo Fisichella, Jarno Trulli je bil peti, Ralf Schumacher šesti, Antonio Pizzonia, ki je pri Williamsu zamenjal poškodovanega Nicka Heidfelda, pa sedmi. Točko je osvojil še Jenson Button na osmem mestu.

Michael Schumacher se je z desetim mestom tudi teoretično poslovil od šestega zaporednega naslova svetovnega prvaka.

Dirko so končali vsi dirkači, kar se je zgodilo prvič po VN Nizozemske leta 1961.

Prihodnjo nedeljo bo karavano pozdravil belgijski Spa Francorschamps.