Mehaniki Minardija so počivali, saj moštvu niso dovolili nastop na treningu.

Španec je krog prevozil v času 1:25,376. Drugi je bil njegov moštveni kolega Kimi Räikkönen (+0,300), tretji pa Nick Heidfeld v Williamsu (0,564). Četrti čas je postavil Michael Schumacher v Ferrariju (0,705), peti pa je bil še en McLaren, ki ga je vozil Juan Pablo Montoya.

Na prvem treningu je bil prvi testni dirkač Red Bulla Vitantonio Luzzi, ki se je edini spustil pod 1:26. Od netestnih voznikov je bil najhitrejši Montoya na četrtem mestu.

Večina dirkačev, razen testnih, ni obremenjevala motorjev, ki morajo po novem zdržati dva dirkaška vikenda. Tako je Räikkönen na prvem treningu prevozil le en krog, Michael Schumacher pa sploh ni štartal. Na drugem treningu je sedemkratni svetovni prvak opravil 15 krogov.

Minardiju prepovedan nastop
Še vedno se nadaljujejo težave okrog pridobitve dovoljenja za štart moštva Minardi. Ker so pri Minardiju želeli nastopiti z bolidi, ki meril za sezono 2005 ne izpolnjujejo v celoti, so komisarji dirke izrekli prepoved nastopanja na prvih dveh treningih. Večina moštev se je strinjala, da lahko najslabše moštvo lanske sezone štarta. Proti naj bi bili le pri Ferrariju, kar pa je šef moštva Jean Todt zanikal. Vodja ekipe Paul Stoddart je na sodišču v Melbournu dosegel, da bo Minardi lahko nastopil v kvalifikacijah, še vedno pa je vprašljiva nedeljska dirka.