Vrstni red na koncu je bil enak kot v kvalifikacijah. Foto: Reuters
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton je bil pred dirko dobre volje, še boljše pa po njej. Foto: Reuters
Vettel razočaran zapušča Singapur
Hamilton povišal prednost pred Vettlom na 40 točk

Drugi je bil Max Verstappen (Red Bull), tretji pa Sebastian Vettel (Ferrari). Po četrti zmagi na nočni ulični dirki, na kateri je bil najhitrejši že v letih 2009, 2014 in lani, ima Hamilton pred Vettlom že 40 točk naskoka.

"Izčrpan sem, res je bila težka dirka. Ekipa ni nikoli obupala nad mano, Valtterijem in najinimi zmožnostmi. Opravili smo veliko delo. Kakšen konec tedna," je bil po 69. zmagi v karieri navdušen Hamilton, ki je suvereno nadzoroval dirko. Ferrariju se preprosto ni uspelo približati. Še največ dela je imel Britanec na dveh tretjinah preizkušnje z zaostankarji, vendar je svoje delo opravil brezhibno.
Vettel, tretji v kvalifikacijah, je v prvem krogu prehitel Verstappna. Takoj po prehitevanju je na stezo zapeljal varnostni avtomobil zaradi trka dvojca Force Indie Sergia Pereza in Estebana Ocona.
Ferrarijeva taktična napaka
Vettel se je znašel na položaju, ki si ga je želel, a mu je potencialni napad na Hamiltona preprečila kar Ferrarijeva ekipa. Nemca je poklicala v boks že v 14. krogu in ga postavila na ultramehke gume. Hamilton je v boksu dobil tršo različico gum in na progo prišel pred Vettla. Nemec je takoj pod vprašanje postavil strategijo svoje ekipe: "Ni prav nobenih možnosti, da s temi gumami zdržim do konca." Verstappen je vztrajal do 17. kroga. Gume so mu zamenjali hitro, Perez pa je za nameček upočasni Vettla in Nizozemec se je na progo vrnil pred Nemcem. Takšen vrstni red je ostal do konca.
Vettel je priznal, da tokrat ni imel možnosti: "Preprosto nismo bili dovolj hitri. Poskušali smo biti agresivni na štartu, a se ni izšlo. Moral sem biti osredotočen, da sem na koncu vsaj pripeljal do cilja."

Finski obračun za 4. mesto Bottasu

Hamilton je bil trdno na prvem mestu, Verstappen na drugem in Vettel na tretjem, še najzanimivejši je bil finski obračun za četrto mesto med drugima voznikoma Ferrarija in Mercedesa Kimijem Räikkönenom in Valtterijem Bottasom. Dobil ga je Bottas, ki je tako končal tik pod stopničkami, dve sekundi za njim je ciljno črto prečkal Räikkönen, zelo blizu pa je na koncu prišel tudi drugi Red Bullov voznik Avstralec Daniel Ricciardo, ki pa se je moral na koncu zadovoljiti s šestim mestom. Do točk so privozili še Fernando Alonso (McLaren), Carlos Sainz (Renault), Charles Leclerc (Sauber) in Nico Hülkenberg (Renault).

Do konca je še šest dirk, naslednja bo 30. septembra v Sočiju.