Formula 1 - Arhiv

Verstappen za le 12 tisočink dobil kvalifikacije za sprintersko dirko

Formula 1 Verstappen za le 12 tisočink dobil kvalifikacije za sprintersko dirko

19.10.2024

Vodilni v skupnem seštevku formule 1 Max Verstappen (Red Bull) je bil najhitrejši v kvalifikacijah za sprintersko dirko VN ZDA v Austinu. George Russell je zaostal le 12 tisočink. Skupno drugouvrščeni Lando Norris (McLaren) gre v sprint s četrtega mesta.

V Austinu novo poglavje letošnjih bojev Verstappna in Norrisa

Formula 1 V Austinu novo poglavje letošnjih bojev Verstappna in Norrisa

16.10.2024

Dirkači formule ena vstopajo v zadnjo četrtino letošnje sezone. Ta konec tedna je na sporedu VN ZDA v Austinu, kjer izzivalec Lando Norris upa, da bo še petič zapored premagal vodilnega v skupnem seštevku Maxa Verstappna.

Kako je Max Verstappen postal grešni kozel kraljice motošporta

Formula 1 Kako je Max Verstappen postal grešni kozel kraljice motošporta

9.10.2024

Boj za naslov dirkaškega svetovnega prvaka v formuli ena se je razplamtel, a v motošportnem svetu še vedno odmeva najnovejši konflikt med vodilnim v svetovnem prvenstvu Maxom Verstappnom in Mednarodno avtomobilistično zvezo (FIA).

Zadnja smrtna žrtev v formuli ena

Jules Bianchi Zadnja smrtna žrtev v formuli ena

5.10.2024

Danes mineva deset let od hude nesreče, po kateri je pozneje veliko prezgodaj umrl francoski dirkač Jules Bianchi, ki je z marussio MR03 med dirko formule ena za VN Japonske v Suzuki zdrsnil s steze in trčil v avtodvigalo.

Formula 1 Ricciardo izgubil sedež v ekipi Racing Bulls, zamenjal ga bo Novozelandec Lawson

26.9.2024

Ekipa formule ena Racing Bulls je odpustila Avstralca Daniela Ricciarda in ga do konca sezone zamenjala z dozdajšnjim tretjim voznikom, 22-letnim Novozelandcem Liamom Lawsonom.

Norris razred zase pod žarometi Singapurja

Formula 1 Norris razred zase pod žarometi Singapurja

22.9.2024

Lando Norris (McLaren) je veliki zmagovalec dirke formule ena za VN Singapurja v Marina Bayu. Drugouvrščenega Maxa Verstappna (Red Bull) je ugnal za 20 sekund. Tretji je bil Norrisov moštveni kolega Oscar Piastri.

Norris dobil kvalifikacije v Singapurju

Formula 1 Norris dobil kvalifikacije v Singapurju

21.9.2024

Britanec Lando Norris (McLaren) bo na nedeljski dirki formule ena za VN Singapurja začel s prvega startnega mesta. V kvalifikacijah je za 0,155 sekunde premagal Nizozemca Maxa Verstappna (Red Bull).

Verstappna zaradi neprimernih besed čaka družbenokoristno delo

Formula 1 Verstappna zaradi neprimernih besed čaka družbenokoristno delo

20.9.2024

Nizozemski dirkač formule 1 Max Verstappen si je zaradi nepazljive izbire besed na novinarski konferenci za VN Singapurja prislužil kazen, poročajo agencije. Tekmovalni komisarji so ga obsodili na javno oz. družbenokoristno delo.

Piastri zmagovalec v Bakuju, Norris vendarle pred Verstappnom

Formula 1 Piastri zmagovalec v Bakuju, Norris vendarle pred Verstappnom

15.9.2024

Avstralski dirkač Oscar Piastri (McLaren) je veliki zmagovalec dirke formule ena za VN Azerbajdžana v Bakuju. Drugi je bil zmagovalec sobotnih kvalifikacij Charles Leclerc (Ferrari), tretji George Russell (Mercedes).

Hladna prha za Norrisa in McLaren v kvalifikacijah Bakuja

Formula 1 Hladna prha za Norrisa in McLaren v kvalifikacijah Bakuja

14.9.2024

Lando Norris, eden najbolj vročih dirkačev v drugi polovici sezone formule ena, je kvalifikacije za VN Azerbajdžana v Bakuju končal že v prvem delu kvalifikacij. 'Pole' si je privozil Charles Leclerc s ferrarijem.

Boj za naslov prvaka ali kako se je McLaren ustrelil v koleno

Formula 1 Boj za naslov prvaka ali kako se je McLaren ustrelil v koleno

12.9.2024

Pred kratkim smo bili priča novi dobri dirki v letošnji sezoni formule ena. Tifosi so z zmago Charlesa Leclerca na dirki za VN Italije v Monzi prišli na svoj račun, v oči pa bodejo precej nenavadno oziroma nerazumno ravnanje ter odločitve McLarna.

Adrian Newey bo nadaljeval kariero v ekipi Aston Martin

Formula 1 Adrian Newey bo nadaljeval kariero v ekipi Aston Martin

10.9.2024

Oblikovalska zvezda formule 1 Adrian Newey je sporočil, da se je pridružil Aston Martinu z namenom, da ekipi pomaga do naslova svetovnega prvaka.

Največ presenetljivih zmagovalcev formule ena v Avstriji, najmanj pa v Bahrajnu

Športni SOS Največ presenetljivih zmagovalcev formule ena v Avstriji, najmanj pa v Bahrajnu

5.9.2024

VN Avstrije je tista v trenutnem koledarju formule ena, na kateri zmagovalec najredkeje nato tudi osvoji naslov svetovnega prvaka. Z drugimi besedami − gre za prizorišče, ki prinaša največ presenečenj.

Leclerc drugič v sezoni najboljši, Verstappen šele šesti

Formula 1 Leclerc drugič v sezoni najboljši, Verstappen šele šesti

1.9.2024

Monaški dirkač formule 1 Charles Leclerc (Ferrari) je slavil na dirki za VN Italije v Monzi. Drugo in tretje mesto sta osvojila voznika McLarna Avstralec Oscar Piastri in Britanec Lando Norris.

Oba McLarna bosta startala s prve vrste v Monzi, Verstappen šele sedmi

Formula 1 Oba McLarna bosta startala s prve vrste v Monzi, Verstappen šele sedmi

31.8.2024

Lando Norris (McLaren) je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko formule ena za VN Italije v Monzi. Drugi je bil njegov moštveni kolega Oscar Piastri, tretji pa voznik Mercedesa George Russell. Max Verstappen (Red Bull) je bil šele sedmi.

Hamiltona bo pri Mercedesu nasledil 18-letni Antonelli

"Novo poglavje v naši zgodovini" Hamiltona bo pri Mercedesu nasledil 18-letni Antonelli

31.8.2024

Mercedes bo v sezoni 2025 vse stavil na 18-letnega Italijana Andreo Kimija Antonellija. Najstnik iz Bologne bo v bolidu formule 1 nasledil Britanca Lewisa Hamiltona, ki se po sezoni seli k Ferrariju.

Slavje oranžnih v Zandvoortu, a ne Verstappna, temveč Norrisa in McLarna

Formula 1 Slavje oranžnih v Zandvoortu, a ne Verstappna, temveč Norrisa in McLarna

25.8.2024

Lando Norris (McLaren) je veliki zmagovalec dirke formule ena za VN Nizozemske v Zandvoortu. Drugo mesto je osvojil Max Verstappen (Red Bull), tretji je bil Charles Leclerc (Ferrari).

Norris s 'polom' pokvaril oranžno zabavo v Zandvoortu

Formula 1 Norris s 'polom' pokvaril oranžno zabavo v Zandvoortu

24.8.2024

Nizozemski ljubitelji formule ena so pričakovali 'pole' Maxa Verstappna v kvalifikacijah za VN Nizozemske v Zandvoortu. Namesto tega so bili priča McLarnovi prevladi, najboljši startni položaj za nedeljsko dirko pa si je zagotovil Lando Norris.

Doohan dobil prednost pred Schumacherjem

Formula 1 Doohan dobil prednost pred Schumacherjem

23.8.2024

Dosedanji rezervni dirkač moštva formule 1 Alpine Jack Doohan bo v sezoni svetovnega prvenstva 2025 napredoval na stalni dirkaški sedež v ekipi.

Sainz v prihodnjih dveh sezonah pri Williamsu

Formula 1 Sainz v prihodnjih dveh sezonah pri Williamsu

29.7.2024

Carlos Sainz mlajši bo po koncu sezone svetovnega prvenstva formule ena zapustil moštvo Ferrarija in prihodnji dve leti vozil za Williams.