Lando Norris je kvalifikacije za VN Azerbajdžana končal šele na 17. mestu. V nedeljo bo imel na dirki polne roke dela, da bo karseda zmanjšal sobotno škodo v vožnji na čas. Foto: Reuters
Sorodna novica Boj za naslov prvaka ali kako se je McLaren ustrelil v koleno

Britanec, ki je letos vrgel rokavico aktualnemu svetovnemu prvaku Maxu Verstappnu, in je tudi najbližji zasledovalec Nizozemca v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo, si je v zadnjem hitrem poskusu prvega dela privoščil veliko napako, ko je v 16. zavoju z vsemi štirimi gumami zapeljal čez robnik. Vožnjo je nato upočasnil in se zapeljal v garažo. Osvojil je šele 17. mesto.

Kvalifikacije je suvereno dobil Charles Leclerc, ki je bil s časom 1:41,365 za dobre tri desetinke hitrejši od Norrisovega moštvenega kolega Oscarja Piastrija, Carlos Sainz ml. (Ferrari) je na tretjem mestu zaostal za 0,440 sekunde. Verstappen je bil šele šesti (+0,658).

"To je skoraj najboljše, na kar lahko upamo. Ena in tri - to je tisto, kar želimo kot ekipa, imamo dobre možnosti za zmago," je po sobotnih kvalifikacijah dejal Leclerc. Za 26-letnika je to 26. najboljši startni položaj v karieri

Franco Colapinto je z williamsom sijajno odpeljal zadnji hitri poskus v drugem delu kvalifikacij, s katerim je dosegel povsem enak čas kot svetovni prvak Max Verstappen. Foto: Reuters

To je hud udarec za Britanca, ki je v kvalifikacijah pred nedeljskimi preizkušnjami v letošnji sezoni sicer večinoma blestel. Njegov moštveni kolega se je v zadnjem poskusu prebil v drugi del kvalifikacij, brez katerega so ob Norrisu ostali še Daniel Ricciardo (RB), Valtteri Bottas, Guanjü Džov (oba Sauber) in Esteban Ocon (Alpine).

Navdušil je sicer Franco Colapinto, ki se je v williamsu z izjemno odpeljanim krogom v drugem delu s 6. najhitrejšim časom uvrstil celo v zadnji del kvalifikacij! Zelo blizu zadnjega dela je bil tudi Oliver Bearman, ki je ta konec tedna v haasu zamenjal suspendiranega Kevina Magnussena. Na koncu je na 11. mestu za repom deseterice zaostal za 128 tisočink sekunde.

Dirka za VN Azerbajdžana se bo začela v nedeljo ob 13. uri. Lansko preizkušnjo je dobil Sergio Perez pred Verstappnom in Leclercom.