Lando Norris je z izjemnim krogom suvereno dobil sobotne kvalifikacije v Zandvoortu. Foto: Reuters

Britanec, prvi zasledovalec svetovnega prvaka v skupnem seštevku kraljice motošporta, je bil v zadnjem delu kvalifikacij razred zase. V zadnjem poskusu je Verstappen kljub manjši napaki na začetku tretjega sektorja sicer prevzel vodstvo, a je takoj zatem znova na vrh skočil Norris, ki je bil za dobre tri desetinke hitrejši (-0,356).

Max Verstappen upa, da bo v nedeljo dobil še četrto nizozemsko dirko zapored. Foto: Reuters

Verstappen je vseeno storil dovolj za drugo mesto, s katerega je v zadnjem poskusu izrinil Norrisovega moštvenega tekmeca Oscarja Piastrija. Temu svojega dosežka ni uspelo popraviti, na koncu je za zmagovalcem kvalifikacij zaostal za pol sekunde. Drugo startno vrsto si je zagotovil še George Russell (Mercedes).

Norris je tako prekinil Verstappnovo vladavino v nizozemskem letovišču. Odkar se je elitni razred motošporta vrnil v Zandvoort, je Verstappen dobil prav vse tri kvalifikacije do danes. Tokrat se mu ni izšlo, a upa, da bo lahko svoj niz zmag na domači dirki nadaljeval v nedeljo.

Pravcati šok sta sicer doživela Carlos Sainz mlajši (Ferrari) in Lewis Hamilton (Mercedes), ki sta nekoliko presenetljivo izpadla v drugem delu kvalifikacij. Sainz je osvojil 11. mesto, Hamilton 12.

Še zanimivost: lani je Verstappen 'pole' osvojil s časom 1:10,567, kar bi bilo letos dovolj zgolj za 6. mesto. Letošnja dirka za VN Nizozemske se bo v Zandvoortu začela v nedeljo ob 15. uri.