Vincent Damphousse se veseli edinega zadetka na tekmi.

Nabokov je obranil vseh 33 strelov, ki so jih proti njegovim vratom sprožili napadalci Plaza in drugič v končnici ostal nepremagan. Morski psi so na drugi strani streljali le 17-krat, a prek Vincenta Damphoussea sredi zadnje tretjine dosegli edini zadetek na srečanju.

Četrta, morda že odločilna tekma bo v sredo, na njej pa najbrž ne bo branilca Colorada Roba Blaka, ki se je v prvi tretjini poškodoval in se ni več vrnil na led.

Napadalci Avalancha, med katerim so tudi Peter Forsberg, Teemu Selänne, Joe Sakic, Milan Hejduk in Paul Kariya, so na treh tekmah proti San Joseju zadeli le trikrat. V prvem krogu končnice jim je šlo veliko bolje, saj so v petih srečanjih proti Dallasu mrežo zatresli
19-krat.

Zaostanek z 0:3 je v zgodovini NHL-a v napredovanje uspelo preobrniti le dvema ekipama. Kot zadnjim New York Islandersom daljnega leta 1975, ko so izločili Pittsburgh.

COLORADO (4) - SAN JOSE (2) 0:1