Simeon Varlamov je v vratih Capitalsov nadomestil Joseja Theodorja in zasenčil celo Henrika Lundqvista. Foto: Reuters
Simeon Varlamov, Lauri Korpikoski in Aleksander Ovečkin
Ovečkin se je izkazal, ko je ob igralcu več požrtvovalno na pravilen način ustavil samostojni prodor Korpikoskega. Oba hokejista sta pristala v golu, ki ga je v zadnjem trenutku zapustil odlični Varlamov. Foto: Reuters
Phil Kessel (Boston Bruins)
Phil Kessel je v Montrealu s tretjim golom v končnici načel mrežo Careyja Priceja. Foto: Reuters
Bob Gainey (Montreal Canadiens)
Poteza Boba Gainey, športnega direktorja Montreala, da odpusti trenerja in sam prevzame vodenje moštva se doslej ni izkazala za uspešno. Foto: Reuters
Rene Bourque (Calgary)
Veselje Reneja Bourqua ob zadetku za 2:1 za Calgary, ki je na sedmi letošnji medsebojni tekmi šele prvič premagal Chicago. Foto: Reuters

Novinec Varlamov, ki je v rednem delu sezone začel le 5 tekem, je blestel tudi na svoji drugi zaporedni tekmi v končnici. Potem ko ga je Ryan Callahan v nedeljo premagal v 8. minuti, je Rus ohranil mrežo nedotaknjeno, na drugi strani pa je Aleksander Semin le načel Henrika Lundqvista in Capitalsi znova upajo (1:2 v zmagah). Boston je dobil tudi tretjo tekmo proti Montrealu, medtem ko je Calgary na domačem ledu znižal serijo na 1:2.

Končnica, 1. krog, Vzhod:

NY RANGERS (7) - WASHINGTON (2) 2:1
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Semin 7., 12., Laich 32., Poti 59.

Obrambe: Lundqvist 36; Varlamov 33

Aleksander Semin je dosegel prva dva gola v letošnji končnici, za nameček je pripravil še tretjega, a junak večera v Madison Squaru Gardnu je bil nedvomno Simeon Varlamov. Fant iz Samare, ki bo 27. aprila dopolnil 21 let, je ubranil 33 strelov in prvič v karieri ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Tveganje z neizkušenim vratarjem se je trenerju Bruceu Boudreauju izplačalo, prebudil se je tudi napad, kjer pa Capsi še čakajo na izbruh Aleksandra Ovečkina (2 podaji), ki se je tokrat odlikoval v obrambnih nalogah. Rangersi so po dveh zmagah v ameriški prestolnici izgubili obrambno ostrino, tokrat so blokirali le 13 strelov, na prvi tekmi serije so jih kar 29.

MONTREAL (8) - BOSTON (1) 0:3
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Higgins 12., Weber 26.; Kessel 19., Thornton 24., Ryder 38., Kobasew 60.

Obrambe: Price 26; Thomas 23

Canadiensi so tik pred prepadom. V zgodovini Stanleyjevega pokala se je po zaostanku z 0:3 uspelo rešiti le dvema moštvoma - Torontu leta 1942 in NY Islandersom leta 1975. Tekmo v Bell Centru je prelomil zadetek Michaela Ryderja dve minuti pred koncem 2. tretjine. Ryder je tri leta igral za "habse", ki pa so ga v lanski končnici kljub solidni statistiki postavili na stranski tir. Bruinsi so v največjem rivalstvu Lige NHL le korak oddaljeni, da dobijo šele 8. serijo proti Montrealu, Canadiensi so bili v končnicah boljši kar 24-krat.

Končnica, 1. krog, Zahod:

CALGARY (5) - CHICAGO (4) 1:2
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Nystrom 7., Bourque 38., Moss 42., 46.; Sharp 3., Havlat 56.

Obrambe: Kiprusoff 36; Habibulin 24

Flamesi so se doma pobrali oz., bolje rečeno, nad vodo jih je obdržal Mikka Kiprusoff s 36 obranjenimi streli. Rene Bourque je povedel Calgary v vodstvo z 2:1, nato pa je na začetku 3. tretjine z dvema goloma eksplodiral David Moss. "Trdo smo se borili, umirili naše živce in odigrali dobro tekmo," je povzel tretjo tekmo Eric Nystrom, strelec prvega gola za Ognjene zublje.