Takole je Dustin Brown kaznoval napako v zadnji tretjini in povišal vodstvo Los Angelesa na +4. Foto: Reuters

Dobro poznamo drug drugega. V zadnjih letih smo odigrali že veliko tekem med seboj. To je tekma, na katero se ni treba posebej pripravljati z ogledom videoposnetkov in podobno. Dobro veš, kaj te čaka.

Jonathan Quick
Kris Versteeg
Kris Versteeg je v 4. minuti odprl strelski večer Los Angelesa. Kanadčan je igral proti nekdanjemu moštvu, s katerim je v sezonah 2010 in 2015 dvignil Stanleyjev pokal. Foto: Reuters
Jonathan Quick je svojo mrežo enainštiridesetič v karieri ohranil nedotaknjeno. Foto: Reuters

Kralji so bili razred zase in so suvereno dobili obračun s Chicagom, ki v zadnjem času ne blesti. Z zmago so se še utrdili na vrhu Pacifiške divizije in imajo dve točki prednosti pred kalifornijskim tekmecem Anaheimom, še dodatne tri pred San Josejem. Za nameček je Quick svojo mrežo po zaslugi 32 obramb še 41. v karieri ohranil nedotaknjeno, s čimer je podrl rekord. Namreč, postal je ameriški vratar, ki mu je v Ligi NHL največkrat uspelo mrežo ohraniti nedotaknjeno.

"Zaradi neznanega razloga je naša sezona polna vzponov in padcev. Uspejo ti nizi 12 zaporednih zmag, potem pa se znajdeš tudi v takšnem nizu, kakršen je zdaj. To bomo morali rešiti še pred začetkom končnice in poskrbeti, da bomo v zaključku sezone igrali konstantneje," je po tekmi razočarano dejal zvezdnik Chicaga Patrick Kane.

Vrhunsko od začetka do konca
Los Angeles je svojo namero na ledu pokazal že zelo zgodaj, saj je povedel že v 4. minuti, ko je odbiti plošček v mrežo iz bližine pospravil Kris Versteeg in se prvič veselil zadetka v dresu Kalifornijcev. 29-letni Kanadčan je ekipo iz Staples Centra iz Caroline okrepil 28. februarja. Zgolj 18 sekund pozneje je vodstvo podvojil Milan Lucic. Po Versteegovi podaji je s strelom iz zapestja z leve strani pod prečko matiral nemočnega Coreyja Crawforda. To je bil njegov tretji zadetek na zadnjih petih tekmah in skupno 17. v letošnji sezoni. Quick je gostitelje z obrambami spravljal v obup, v drugi tretjini je s fantastično obrambo zaustavil nalet Kana, v 36. minuti je njegova ekipa povedla že s 3:0. Po podaji Trevorja Lewisa je v polno zadel Vincent Lecavalier.

Chicago je do konca tekme prejel še dva zadetka, oba v zadnji tretjini. V 52. minuti je Dustin Brown izkoristil napako domače obrambe, prestregel podajo, oddrsal proti Crawfordu, ga preigral, brez večjih težav vodstvo povišal na 4:0 in končal strelsko sušo, ki je trajala 15 tekem. Strelsko sušo je dobre tri minute pred zadnjo sireno s 25. golom v sezoni prekinil še Tyler Toffoli.