Bryson Cianfrone je dosegel edini zadetek v Celju. Foto: HK Celje/Peter Ocvirk
Bryson Cianfrone je dosegel edini zadetek v Celju. Foto: HK Celje/Peter Ocvirk

Hokejisti iz mesta grofov so na četrtkovi prvi tekmi v gosteh zmagali s 4:2, a tokrat niso izkoristili zaključnega ploščka.

Edini zadetek pred 300 gledalci v mestnem parku je dosegel Kanadčan Bryson Cianfrone 40 sekund pred koncem prve tretjine ob prednosti igralca več. Na kazenski klopi je sedel Maks Bukovec zaradi spotikanja.

Tudi v drugi tretjini je imel Vipiteno veliko premoč (streli na vrata 7:17), izključena sta bila Ahmet Jakupović in Bohdan Panasenko, Celjani pa niso našli prave igre.

Varovanci Gala Korena tudi v zadnji tretjini niso uspeli zatresti mreže. Vratar Vipitena Dominik Groh je ubranil vseh 20 strelov. Precej več dela je imel Aleksanteri Heiskanen, saj so gostje sprožili 39-krat na vrata.

Ritten s preobratom do zmage nad Jeseničani
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi skupine ta razvrstitev gostovali pri Rittnu. Gostitelji so bili boljši z 2:1.

Potem ko so v prvi tretjini s streli nekaj več poskušali domači hokejisti, je bil drugi del igre bolj izenačen, obe zasedbi pa sta tudi dosegli po en zadetek. Jaka Šturm je Gorenjce popeljal v vodstvo v 31. minuti, vendar je v 37. izenačil Eric Hjorth.

Adam Giacomuzzi je v 44. minuti dosegel odločilni zadetek ob prednosti igralca več. Na kazenski klopi je sedel Jakob Pečnik zaradi igranja z visoko palico. Žan Us je minuto in 189 sekund pred koncem zapustil vrata, a se pritisk s šesterico igralcev v polju železarjem ni obrestoval. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 36:33.

Jeseničani so kljub temu ostali v igri za drugo mesto v skupini, prvo je že oddano Zell am Seeju. Jesenice imajo 11 točk, eno več imata Ritten in tudi Kitzbühel, ki bo v torek tudi zadnji tekmec Jeseničanov v drugem delu tekmovanja.

Konec sezone za kapetana Čimžarja
Na četrtkovi tekmi proti Cortini (8:1) se je poškodoval kapetan Tadej Čimžar. Večkrat si je zlomil čeljust. Po uspešni operaciji je sezona zanj že končana.


Drugi del, skupina za razvrstitev, 9. krog:
RITTEN – SIJ ACRONI JESENICE
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
610; Hjorth 37., Giacomuzzi 44.; Šturm 31.

ZELL AM SEE – CORTINA
2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Vrstni red: Zell am See 23, Ritten in Kitzbühel po 12, SIJ Acroni Jesenice 11, Cortina 6.


Kvalifikacije za končnico, druge tekme:
RST PELLET CELJE – VIPITENO 1:1
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
300; Cianfrone 20.

Sisak – MERANO 0:2
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

GARDENA - BREGENZERWALD 1:1
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na dve zmagi. Odločilni tekmi bosta v torek.