Zadetek Jaše Jenka (levo) v 35. minuti za znižanje na 2:3 je bil izjemno pomemben, saj ga je dosegel le 43 sekund po golu Asiaga za vodstvo z 1:3. Foto: www.alesfevzer.com

To je bil obračun ekip, ki sta med glavnimi kandidati za naslov prvaka v tej sezoni. V zadnjih petih letih sta se že trikrat pomerili v končnici. Leta 2017 je bil Asiago boljši s 3:2 v zmagah v polfinalu, leta 2019 so železarji zmagali kar s 4:0 v zmagah. Dramatičen je bil polfinale aprila letos. Odločala je peta tekma v Podmežakli, ki so jo Italijani dobili z 2:1.

Jeseničani so niz zmag v regionalnem tekmovanju podaljšali na osem in trdno ostajajo na prvem mestu. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 42:24.

Asiago zelo učinkovit v uvodne pol ure
Železarji so že v prvi tretjini zaostajali, Italijani so prvič zadeli v 12. minuti. Michele Marchetti, ki je blestel že v lanski končnici, je ukanil Oscarja Froberga. Štiri minute pozneje je izenačil Gašper Glavič. Odločil se je za strel z desne strani in presenetil Gianluco Vallinija. Vratarju gostov je plošček ušel med nogama v mrežo.

V drugi tretjini so gostje v 25. minuti najprej izkoristili igralca več, Marek Vankus je bil popolnoma osamljen pred vrati. V 34. minuti je obrambi Jesenic ušel še Daniel Mantenuto in povišal na 1:3.

Aljoša Crnovič je potrdil zmago Jesenic z močnim strelom od daleč ob prednosti igralca več. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji še v drugi tretjini izenačili na 3:3
A se domači niso predali. Že do konca druge tretjine so poravnali izid, potem ko sta zadela Jaša Jenko v 35. minuti in Nejc Stojan v 39. minuti. Branilec je z modre črte presenetil Vallinija, ki res ni imel svojega večera.

Odločitev takoj na začetku zadnje tretjine
V enakem ritmu so Jeseničani nadaljevali tudi v zadnji tretjini in že v uvodnih dveh minutah še dvakrat poslali plošček v mrežo. Strelca sta bila Jesperi Viikilä in ob "power playu" Aljoša Crnovič. Do konca tekme so izbranci Nika Zupančiča zanesljivo zadržali prednost. Cameron Giannetti je dobil dveminutno kazen tri minute pred koncem. Trener Petri Mättilä se minuto pred koncem sploh ni odločil, da bi tvegal brez vratarja.

Jeseničane naslednji dvoboj čaka v petek, ko bodo gostili še Bregenzerwald.