Slavje hokejistov Anaheima po zmagovitem zadetku Coreyja Perryja v 87. minuti. Foto: Reuters

V zmagah zdaj vodi s 3:2. V izgubljenem položaju je trener Randy Carlyle vratarja Johna Gibsona potegnil iz vrat in poskusil s šestimi napadalci. Ryan Getzlaf (57.), Cam Fowler (58.) in Rickard Rackell (60.) so bili junaki v domačem taboru, Rackell je podaljšek izsilil 15 sekund pred koncem rednega dela. V veliki gneči pred vrati je z desne strani potisnil plošček v mrežo. Gostje so se pritožili, da je bil zadetek dosežen ob oviranju vratarja, a je po ogledu posnetka glavni sodnik gol priznal.
V prvem 20-minutnem podaljšku ni bilo zadetkov, v drugem pa je zmagovalca odločil Corey Perry (87.). Vratar Edmontona Cam Talbot je imel kar 60 obramb.
Ducksi so po zaostanku z 0:2 v zmagah slavili tretjič zapored in so prvo moštvo v zgodovini, ki je v končnici odigralo podaljšek ali zmagalo, čeprav je manj kot štiri minute pred koncem tekme zaostajalo za tri zadetke. Šesto srečanje bo v nedeljo v Edmontonu.

St. Louis je z 2:1 ugnal Nashville in znižal zaostanek v seriji na 2:3. Dvoboj je odločil Jaden Schwartz po 25 sekundah tretje tretjine.

Iz Pittsburgha, ki bo v noči na nedeljo v Washingtonu lovil uvrstitev v finale Vzhoda, so sporočili, da se je Sidney Crosby po ponedeljkovem pretresu možganov vrnil na trening. Ali bo lahko igral, pa še ni znano.